Prestižā medija apskatnieks šaubās, ka Bertānam būs daudz piedāvājumu starpsezonā

Dāvis Bertāns, sportazinas.com
Dāvis Bertāns | Foto: Ned Dishman/NBAE/Getty Images

Ziemeļamerikas medija “The Athletic” apskatnieks Denijs Leruā paudis viedokli par latviešu basketbolista Dāvja Bertāna nākamo līgumu Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) un viņa lomu klubā.

Aizvadītajā sezonā 27 gadus vecais spēlētājs pārstāvēja Vašingtonas “Wizards”. Pēc sezonas viņa līgums ir noslēdzies, līdz ar ko Bertāns kļuvis par neierobežoti brīvo aģentu un var parakstīt kontraktu ar jebkuru komandu. “Wizards” pārstāvji vairākkārt izteikušies, ka Bertāna noturēšana ir organizācijas starpsezonas lielākā prioritāte.

“Bertāns jūt, ka viņš būs uz robežas starp laba līmeņa rezervistu un spējīgu starta spēlētāju, jo viņa tālmetienu precizitāte ir iespaidīga, bet viņš nedemonstrē neko citu, kas ietekmētu komandas vietu tabulā. Normālā laikā tie būtu 12-18 miljoni dolāru (par sezonu), atkarībā no ģenerālmenedžera uzskatiem par Bertāna atbilstību starta sastāvam. Būtu prātīgi noslēgt ar viņu četru gadu līgumu. Liels jautājums ir par to, kāds būs spēlētāju tirgus starpsezonā – tikai piecas komandas pietuvosies algu griestiem un mazāk nekā puse šķiet loģiskas pretendentes uz Bertānu, nemaz nerunājot par to, ka viņš nebūs galvenā prioritāte. Varētu būt interese no Atlantas “Hawks” un dažiem citiem, bet, izskatās, viņš nebūs īpaši pieprasīts, pat pēc produktīvas sezonas Vašingtonā,” saka Leruā.

Pamatturnīra 54 mačos latvietis izcēlās ar caurmērā 15,4 punktiem, 4,5 atlēkušajām bumbām un 1,7 piespēlēm. No tālmetienu līnijas Bertāns realizēja 42,4% metienu, kas ir viens no labākajiem rādītājiem visā līgā.

2019./2020. gada sezonā Bertāna alga bija septiņi miljoni dolāru (ap sešiem miljoniem eiro).

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par