Pret “Football Leaks” hakeri izvirzītas vairāk nekā 100 apsūdzības

Rui Pinto, sportazinas.com
Rui Pinto | Foto: Spiegel

Portugāles prokurori ceturtdien izvirzījuši vairāk nekā 100 apsūdzības pret “Football Leaks” skandālā iesaistīto hakeri, kurš publiskoja informāciju par vairākiem nelegāliem darījumiem Eiropas futbolā.

Jau vēstīts, ka atklātībā nonākušas 18,6 miljoni elektroniskā pasta vēstuļu un dokumentu, kurus hakeri no vietnes “Football Leaks” ieguvuši no bijušā futbolista sabiedrisko attiecību vadītāja Saimona Oliveiras kompānijas “Doyen Global” serveriem.

Rui Pintu, kurš dzimis Portugālē, kopumā apsūdzēts 147 epizodēs, tostarp šantāžas mēģinājumā un nelegālu datu ieguvē. Tiek uzskatīts, ka tieši viņš bijis viens no tiem cilvēkiem, kurš internetā publicēja konfidenciālus futbola komandu un amatpersonu dokumentus.

“Apsūdzētais ar dažādu programmu palīdzību bez autorizācijas piekļuva datoru sistēmām un e-pastiem, no tiem neatgriezeniski dzēšot informāciju,” teikts prokuroru paziņojumā.

Ungārija Pinto martā izdeva Portugālei pēc tam, kad viņš mēģināja šantažēt investīciju fondu “Doyen Sports”. Paredzams, ka viņam cietumā nāksies pavadīt ilgu laiku.

Viena no apsūdzībām izvirzīta par naudas izspiešanu, jo hakeris pieprasījis 500 000 eiro lielu naudas summu, lai pārtrauktu publicēt dokumentus, kas iegūti no Portugāles komandas Lisabonas “Sporting” datoru sistēmām.

Pats Pinto atzina, ka šādi rīkojies, lai parādītu, cik negodīga ir futbola pasaule. Tikmēr Ungārija pagājušajā mēnesī pieņēmusi Eiropas aresta orderi, kas izdots pret portugālieti. Šāds solis Portugāles varasiestādēm palīdzēs veiksmīgāk veikt izmeklēšanu.

Apsūdzētā advokāti savu klientu dēvē par ļoti nozīmīgu trauksmes cēlāju Eiropas līmenī. “Football Leaks” lietā atklātā informācija ļauj arī citu valstu prokuroriem uzsākt izmeklēšanu pret neatļautām darbībām futbolā. Paredzams, ka papildu izmeklēšanas varētu uzsākt gan Lielbritānija, gan Francija.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par