Prezentēta grāmata par 3×3 basketbolistu ceļu uz OS zeltu

14/12/2021 15:41
Grāmata

Vakar, 13. decembrī, notika grāmatas “No Ghetto līdz Olimpiskajam Zeltam” prezentācija. Tās autors ir Edgars Gertners, kurš aprakstījis 3×3 basketbolistu Edgars Krūmiņa, Agņa Čavara, Naura Mieža un Kārļa Lasmaņa ceļu līdz zelta medaļām olimpiskajās spēlēs Tokijā.

Kā jau zināms Latvijas 3×3 basketbola izlase vasarā Tokijas olimpisko spēļu finālā ar rezultātu 21:18 apspēlēja Krievijas olimpiskās komitejas (ROC) komandu un kļuva par čempioni visu laiku pirmajā 3×3 olimpiskajā turnīrā. “Tā nav enciklopēdija, tie ir aptuveni 20 aizraujoši stāsti no zelta puišu un treneru dzīves, no kuriem katrs sev varēs rast iedvesmu. Grāmata ir ne tikai sportistiem, tā ir domāta ikvienam!” tā Gertners raksturo grāmatu.

Prezentācijas laikā uzrunas teica finanšu ministrs Jānis Reirs, izglītības, zinātnes  un sporta ministre Anita Muižniece, Rīgas domes priekšsēdētajā vietniece Linda Ozola, Latvijas  Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Žoržs Tikmers, Latvijas basketbola savienības (LBS) prezidents Raimonds Vējonis, “Ghetto games” kustības līderis Raimonds Elbakjans un citi.

“Stāsti šajā grāmatā ir apliecinājums tam, ka jebkurā dzīves situācijā, ja tev blakus ir īstie cilvēki un tu uzticies tiem, jebkuras negācijas, jebkurš šķērslis būs pārvārāms. Šie pieci gadi, kamēr gatavojāmies olimpiādei, bija nedaudz vieglāki, jo mums blakus bija Raimonds un visa “Ghetto” ģimene. Novēlu visiem atrast tādus cilvēkus, ar kuriem var doties pat karā, tad arī viss izdosies,” atzīst Čavars.

“Jūs esat īsta tautas komanda, kārtīgi puiši, esat nākuši, nevis no profesionālā sporta, bet no tautas.” tā basketbolistus savā uzrunā raksturo LOK prezidents. Tikmers arī atgādina, ka līdz nākamajām olimpiskajām vasaras spēlēm vairs nav palicis nemaz tik daudz un apsola atbalstu tajās.

Vējonis savā uzrunā uzsver, ka ir svarīgi šādus lielus notikumus iemūžināt, jo, laikam ejot uz priekšu, daudzas labās lietas piemirstās. “Liels paldies puiši jums, jo ja nebūtu jūsu lielās neatlaidības, mērķtiecības, smagā sviedru liešana treniņos un skaistās uzvaras, tad, protams, grāmata izpaliktu, bet grāmata ir, jo jūs esat panākuši to, ka par jums raksta.”

Elbakjans uzskata, ka Latvijas Olimpiskās komitejas sniegtais medicīnas atbalsts olimpiādes laikā uzlabojis komandas rezultātus. Kā arī atzina, ka pats sākumā nebija ticējis Krūmiņa, Čavara, Mieža un Lasmaņa uzvarai olimpiskajās spēlēs, taču ar pareizu tehnisku atbalstu bija iespējams sasniegt šo unikālo rezultātu. “Ghetto games” kustības līderis cer uz tālāku rezultatīvu sadarbību ar ministriem un citiem cilvēkiem.

Puiši turpina trenēties un jau šonedēļ no 17.decembra līdz 18.decembrim Saūda Arābijā Džidā aizvadīs sezonas noslēgumu. “Novēlu, lai šonedēļ veiksme jūs pavada Džidā, tas būs izaicinošs turnīrs, jo katram gribās iekost olimpiešiem, tāpēc nedodaties tik viegli rokās tiem kodējiem un kožat pretī!”  LBS prezidenta novēlējums basketbolistiem gaidāmajā turnīrā.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Pēteris Pinnis
10/08/2022 10:07

Jaunais talants Pinnis par laiku Spanuļa komandā, debiju “VEF Rīga” un neveiksmīgo U18 B divīzijas EČ

Latvijas basketbola jaunais talants Pēteris Pinnis, kurš pilngadību sasniegs tikai 17. augustā, taču jau izstiepies līdz 213 centimentriem, savas karjeras laikā paspējis pieredzēt jau daudz. Sarunā ar “Sportazinas.com” basketbolists pastāstīja…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām