Priedulēna piektajā vietā pēc Pasaules kausa posma pirmā brauciena

Latvijas vadošā dāmu skeletoniste Kanādas trasē Vistlerā ieņem piekto vietu pēc Pasaules kausa sezonas trešā posma pirmā brauciena.

Priedulēna veiksmīgi veica trases augšdaļu, kas ļāva atrasties priekšā vācietei Žaklīnai Lelingai. Trases pēdējā nogrieznī latviete zaudēja ātrumu, turklāt pašās beigās kļūdījās, taču tas netraucēja uzrādīt piekto ātrāko laiku.

Priedulēna 2010.gada olimpisko spēļu trasi veica 54,42 sekundēs, Lelingai zaudēdama 0,68 sekundes. Otro vietu ieņem kanādiete Džeina Šanela, kura no Lelingas atpaliek 0,29 sekundes, bet trešajā pozīcijā esošā vāciete Tīna Hermana līderei zaudē 0,51 sekundi, bet par 0,17 sekundēm apsteidz Priedulēnu.

Savukārt ceturtā ir pirmā posma uzvarētāja austriete Janīna Floka, kura Priedulēnu apsteidz par vienu sekundes simtdaļu.

Otrais brauciens sāksies plkst.21.30 pēc Latvijas laika. Sacensības tiešraidē pārraidīs Latvijas Televīzijas (LTV) 7.kanāls.

Priedulēnai sportiskajā ziņā šī sezona sākusies ne pārāk veiksmīgi. Sezonas pirmajā posmā Leikpleisidas trasē viņa bija 16.vietā, kamēr pirms nedēļas Pārksitijā bija vien 18.pozīcijā. Tiesa, latviete pašlaik startē ar savainojumu, jo augustā viņa, treniņā pildot ikdienišķu vingrinājumu, pārrāva ceļgala krusteniskās saites. Tomēr Priedulēna izlēma neveikt operāciju, jo citādāk šajā sezonā nebūtu cerību startēt un nāktos izlaist februārī gaidāmās Phjončhanas olimpiskās spēles.

Pasaules kausa kopvērtējumā Priedulēna pirms šī posma ar 176 punktiem bija 16.vietā, kamēr pirmo vietu ieņēma Jeļena Ņikitina no Krievijas. Tiesa, krievietes dalība sezonas turpinājumā ir neskaidra, jo šonedēļ viņa bija starp tiem četriem krievu skeletonistiem, kam Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) piešķīra diskvalifikācijas, tostarp viņai atņemot 2014.gadā Sočos izcīnot bronzas godalgu.

Tiesa, lēmums par medaļu pārdalījumu oficiāli jāpieņem Starptautiskajai Bobsleja un skeletona federācijai (IBSF), kas šobrīd vēl nav nākusi klajā ar savu nostāju, taču pagaidām Krievijas sportistiem liegusi dalību Pasaules kausā.

Konkurenšu diskvalifikācijas Priedulēnai no Soču olimpiskajās spēlēs iegūtās 14.vietas ļautu pacelties uz dalītu desmito pozīciju.

Pārējie diskvalificētie Krievijas skeletonisti bija olimpiskais čempions Aleksandrs Tretjakovs, Olga Potiļicina un Marija Orlova. Pēc Tretjakova diskvalifikācijas Olimpiādes zelts pienāktos latvietim Martinam Dukuram, kamēr bronza – viņa brālim Tomasam.

Tikmēr vīriešu skeletonisti Vistlerā sacentīsies sestdien.

Kvalifikācija skeletonā olimpiskajām spēlēm noslēgsies janvāra vidū pēc veiktiem septiņiem Pasaules kausa posmiem, kad Nāciju rangs četrgades nozīmīgākajam notikumam noteiks 20 dalībnieces. Divas valstis varēs pieteikt pa trim dalībniecēm, četras pa divām, bet septiņas – pa vienai.

Aizvadītajā sezonā Pasaules kausa kopvērtējumā Priedulēna ieņēma septīto vietu. Sešos no astoņiem posmiem viņa iekļuva pirmajā desmitniekā, bet labākie rezultāti bija divas piektās vietas Altenbergā un Kēnigszē. Savukārt olimpiskajā Phjončhanas trasē latviete ieņēma 14.vietu.

Priedulēnai karjerā veiksmīgākā bija aizpagājušā sezona. Līdz tam viņa Pasaules kausā nebija tikusi augstāk par 12.vietu, tomēr 2015./16.gada sezonā regulāri iekļuva sešiniekā, kā arī triumfēja pasaules junioru čempionātā.

Turpat Vistlerā šajā nedēļas nogalē sacentīsies arī bobslejisti. Arī bobsleja pasauli satricinājuši pozitīvi jaunumi Soču dopinga skandālā, jo SOK diskvalificējusi 2014.gadā zeltu divniekos un četriniekos izcīnījušo krievu Aleksandru Zubkovu, līdz ar to, visticamāk, par olimpiskajiem čempioniem kļūs latviešu pilota Oskara Melbārža četrinieks ar stūmējiem Arvi Vilkasti, Daumantu Dreiškenu un Jāni Strengu.

Pēc posma Vistlerā bobslejisti un skeletonisti atgriezīsies Eiropā, nākamo posmu aizvadot Vācijas trasē Vinterbergā.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par