Priedulēnai ceturtā vieta Pasaules kausa posmā

priedulena, sportazinas
Lelde Priedulēna | foto: LETA

Latvijas vadošā dāmu skeletoniste piektdien Kanādas trasē Vistlerā izcīnīja augsto ceturto vietu Pasaules kausa sezonas trešajā posmā.

Priedulēnai Pasaules kausa posmos labākie rezultāti bijuši trīs ceturtās vietas, bet viņa ne reizi nav kāpusi uz goda pjedestāla, līdz kuram šoreiz pietrūka 0,15 sekunžu.

Priedulēna pirmajā braucienā bija piektā, bet otrajā uzrādīja trešo rezultātu. Abos braucienos latviete labi veica trases augšdaļu, taču pirmajā braucienā beigu daļā pieļāva kļūdu, kas traucēja pacīnīties par augstāku pozīciju.

Posmā uzvaru izcīnīja vāciete Žaklīna Lelinga, kurai Priedulēna divu braucienu summā zaudēja 0,42 sekundes. Otrajā vietā ierindojās kanādiete Džeina Šanela, kura uzvarētājai zaudēja 0,23 sekundes, bet trešā šoreiz bija vēl viena vāciete Tīna Hermana, kura no savas tautietes atpalika 0,27 sekundes.

Piekto vietu ieņēma beļģiete Kima Meilemansa, kura no Priedulēnas atpalika vienu sekundes simtdaļu, bet pirmo sešnieku noslēdza vāciete Anna Fernštate.

Priedulēnai sportiskajā ziņā šī sezona, kurā jācīnās par kvalifikāciju Phjončhanas olimpiskajām spēlēm, bija iesākusies ne pārāk veiksmīgi. Sezonas pirmajā posmā Leikpleisidas trasē viņa bija 16.vietā, kamēr pirms nedēļas Pārksitijā bija vien 18.pozīcijā. Tiesa, latviete pašlaik startē ar savainojumu, jo augustā viņa, treniņā pildot ikdienišķu vingrinājumu, pārrāva ceļgala krusteniskās saites. Tomēr Priedulēna izlēma neveikt operāciju, jo citādāk šajā sezonā nebūtu cerību startēt un nāktos izlaist februārī gaidāmās Phjončhanas olimpiskās spēles.

Pasaules kausa kopvērtējumā pirms šī posma līdere bija Jeļena Ņikitina no Krievijas. Tiesa, šonedēļ viņa bija starp tiem četriem krievu skeletonistiem, kam Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) piešķīra diskvalifikācijas, tostarp viņai atņemot 2014.gadā Sočos izcīnot bronzas godalgu.

Lēmums par medaļu pārdalījumu oficiāli jāpieņem Starptautiskajai Bobsleja un skeletona federācijai (IBSF), kas šobrīd vēl nav nākusi klajā ar savu nostāju, taču pagaidām IBSF šiem Krievijas sportistiem liegusi dalību Pasaules kausā.

Konkurenšu diskvalifikācijas Priedulēnai no Soču olimpiskajās spēlēs iegūtās 14.vietas ļautu pacelties uz dalītu 11.pozīciju.

Pārējie diskvalificētie Krievijas skeletonisti bija olimpiskais čempions Aleksandrs Tretjakovs, Olga Potiļicina un Marija Orlova. Pēc Tretjakova diskvalifikācijas Olimpiādes zelts pienāktos latvietim Martinam Dukuram, kamēr bronza – viņa brālim Tomasam.

Tikmēr vīriešu skeletonisti Vistlerā sacentīsies sestdien.

Kvalifikācija skeletonā olimpiskajām spēlēm noslēgsies janvāra vidū pēc veiktiem septiņiem Pasaules kausa posmiem, kad Nāciju rangs četrgades nozīmīgākajam notikumam noteiks 20 dalībnieces. Divas valstis varēs pieteikt pa trim dalībniecēm, četras pa divām, bet septiņas – pa vienai.

Aizvadītajā sezonā Pasaules kausa kopvērtējumā Priedulēna ieņēma septīto vietu. Sešos no astoņiem posmiem viņa iekļuva pirmajā desmitniekā, bet labākie rezultāti bija divas piektās vietas Altenbergā un Kēnigszē. Savukārt olimpiskajā Phjončhanas trasē latviete ieņēma 14.vietu.

Priedulēnai karjerā veiksmīgākā bija aizpagājušā sezona. Līdz tam viņa Pasaules kausā nebija tikusi augstāk par 12.vietu, tomēr 2015./16.gada sezonā regulāri iekļuva sešiniekā, kā arī triumfēja pasaules junioru čempionātā.

Turpat Vistlerā šajā nedēļas nogalē sacentīsies arī bobslejisti. Arī bobsleja pasauli satricinājuši pozitīvi jaunumi Soču dopinga skandālā, jo SOK diskvalificējusi 2014.gadā zeltu divniekos un četriniekos izcīnījušo krievu Aleksandru Zubkovu, līdz ar to, visticamāk, par olimpiskajiem čempioniem kļūs latviešu pilota Oskara Melbārža četrinieks ar stūmējiem Arvi Vilkasti, Daumantu Dreiškenu un Jāni Strengu.

Pēc posma Vistlerā bobslejisti un skeletonisti atgriezīsies Eiropā, nākamo posmu aizvadot Vācijas trasē Vinterbergā.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par