“Prizma”/IHS astoņas sekundes pirms mača beigu signāla izrauj uzvaru pret “Mogo”/LSPA

31/10/2020 17:00

“Prizma”/IHS vienība sestdien “Optibet” hokeja līgas (OHL) spēlē uzvaras vārtus guva astoņas sekundes pirms finālsvilpes un 11 “golu” mačā uzveica “Mogo”/LSPA.

“Prizma”/IHS viesos ar 6:5 (2:1, 2:2, 2:2) uzvarēja “Mogo”/LSPA, pārtraucot piecu zaudēto spēļu sēriju.

Jau pirmajā minūtē Reini Petku ar metienu “devītniekā” pārspēja Gatis Gricinskis, taču pēc 20 spēlētām minūtēm ar 2:1 vadībā bija viesi. Perioda vidū 1:1 panāca Māris Jānis Graudiņš, bet vadību pārņemt ļāva Kristapa Riekstiņa precīzais raidījums 15.minūtē.

Otrā perioda ievadā Juris Ziemiņš atgrieza neizšķirtu, bet trešdaļas vidū “Mogo”/LSPA nopelnīja trīs noraidījumus, kas maksāja divus zaudētus vārtus. Pirmo skaitlisko vairākumu realizēja Haralds Jirgens, bet Rihards Krastiņš 33.minūtē jau panāca 4:2. Neilgi pēc tam, spēlējot mazākumā, Renāram Demiteram izdevās atgūt vienus vārtus (3:4).

Pēc septiņām spēlētām minūtēm noslēdzošajā trešdaļā Kārļa Čukstes un Edgara Kurmja raidījumi vadībā vēlreiz izvirzīja mājiniekus, bet pēdējās piecās minūtēs izcēlās Kristers Bormanis un Bērziņš, kurš savai komandai uzvaru izrāva astoņas sekundes līdz finālsvilpei.

Oskars Bārtulis “Mogo”/LSPA komandā izcēlās ar trim rezultatīvām piespēlēm, bet Čukste un Gricinskis iekrāja 1+1. Uzvarētājiem rezultatīvākais ar 1+2 bija Riekstiņš, kamēr Bērziņam un Graudiņam pa vārtiem un rezultatīvai piespēlei.

“Mogo”/LSPA vienībai šajā duelī nevarēja palīdzēt Kaspars Saulietis un vārtsargi Renārs Kazanovs un Henrijs Ančs, kā rezultātā pie iespējas tika Kārlis Reinis Riba, kurš atvairīja 22 no 28 metieniem. Petkus tika galā ar 30 no 35 raidījumiem.

Vēlāk Rēzeknes ledus halle uzņēma savu pirmo OHL spēli vēsturē. Jaunuzceltajā hallē Daugavpils “Dinaburga” ar 1:7 (1:2, 0:3, 0:2) piekāpās “Liepājai”.

Jaunā ledus halle sestdien pārcieta nelielas ugunskristības, jo otrā perioda beigās viens no norobežojošās apmales stikliem plīsa. Halles darbinieki reaģēja ātri un 15 minūšu laikā ievietoja jaunu stiklu, bet perioda atlikušās minūtes nācās aizvadīt pēc ledus notīrīšanas.

“Hat-trick” Kurzemes vienībā nopelnīja Artūrs Mickēvičs, kuram arī rezultatīva piespēle, bet trīs piespēles un vieni vārti Bruno Zabim. Vienīgos vārtus Daugavpils komandā iemeta Deniss Berdniks.

Turnīra tabulas vadībā ar 21 punktu 12 mačos ir “Olimp”/”Venta 2002”, kurai ar 15 punktiem 11 dueļos seko “Liepāja”. Vadošo trijnieku ar 13 punktiem 11 mačos noslēdz “Mogo”/LSPA, kurai ar desmit punktiem sešos dueļos seko “Zemgale”/LLU. Hokeja skola “Rīga” deviņās spēlēs tikusi pie sešiem punktiem, par vienu mazāk ir “Prizmai”/IHS, kas aizvadījusi 11 cīņas, kamēr Daugavpils “Dinaburga” piecos mačos palikusi bešā.

2020./2021.gada sezonā OHL spēlē “Mogo”/LSPA, “Olimp”/”Venta 2002”, “Zemgale”/LLU, Hokeja skola “Rīga”, Daugavpils “Dinaburga”, “Prizma”/IHS un “Liepājas”.

Pagājušajā sezonā Latvijas virslīgā spēlēja astoņas komandas, taču 2020./21.gada sezonā būs par vienu komandu mazāk, jo turnīrā nespēlē “Kurbads”.

Aizvadītajā sezonā izslēgšanas spēles netika aizvadītas, bet par vietējā čempionāta uzvarētāju tika pasludināta “Olimp”. Turnīra jaunpienācēja izšķirošos punktus ieguva pēc tam, kad “Rīga” neieradās uz sezonas pēdējo maču ar “Kurbads” vienību.

“Olimp” līdz ar panākumu OHL nopelnīja iespēju startēt Starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) rīkotajā Kontinentālajā kausā, taču starptautiskās sacensības tika atceltas.