”Prizma” negaidīti uzveic OHL čempioni ”Kurbadu”

09/01/2018 22:24
prizma, kurbads

“Optibet” Hokeja līgas (OHL) kopvērtējuma pēdējā pozīcijā esošā Rīgas “Prizma” otrdien Jaunā gada pirmajā mačā savā laukumā pagarinājumā ar rezultātu 4:3 (1:2, 1:1, 1:0, 1:0) pārspēja iepriekšējās sezonas čempioni “Kurbadu”, uzvaras vārtus iemetot Antonam Minajevam.

“Prizmas” hokejisti “Kurbadu” uzvarēja arī 22.novembra mačā, pamatlaikā gūstot virsroku ar rezultātu 4:3. Pēc tam “Prizmai” bija piecu zaudējumu sērija, bet tagad izcīnītas divas uzvaras pēc kārtas.

Spēles astotajā minūtē Toms Hartmanis izvirzīja viesu vadībā, bet trīs minūtes vēlāk Sandis Zolmanis panāca jau 2:0 “Kurbada” labā. Pirmajā periodā Andrejs Smirnovs vienus vārtus atguva, bet otrās trešdaļas 11.minūtē Miķelis Freimanis panāca izlīdzinājumu. Trīs minūtes pirms otrā perioda beigām Jānis Straupe atjaunoja viesiem vadību, taču divarpus minūtes pirms finālsvilpes Edgars Beizaks panāca 3:3.

Pamatlaikā uzvarētāju nenoskaidrojot, komandām bija jāaizvada papildlaiks, kuru laukuma saimnieki iesāka vairākumā. Vairākums netika realizēts, bet, spēlējot vienādos sastāvos, krievu uzbrucējs Minajevs no tuvas distances ieraidīja ripu augšējā vārtu stūrī un izrāva mājiniekiem uzvaru.

Virslīgas kopvērtējumā vadībā ar 42 punktiem 21 spēlē ir “Liepāja”/”Optibet”, kam ar 41 punktu seko pagaidām 19 cīņas aizvadījusī “Mogo” komanda, bet trešajā vietā ar 37 punktiem 19 cīņās ir “Kurbads”, kamēr 33 punktus 20 mačos guvusi “Zemgale”/LLU.

Vēl “Rīgai” ir 18 punkti, bet “Prizma” savākusi 12 punktus.

Šosezon Latvijas totalizatoru kompānija “Optibet” kļuvusi par hokeja virslīgas ģenerālsponsoru. Salīdzinot ar iepriekšējo sezonu, virslīgā vairs nespēlē “Pārdaugava”.

Katra komanda kopumā aizvadīs 30 spēles regulārajā čempionātā, izslēgšanas turnīrā iekļūstot četrām labākajām vienībām, kas pusfinālā un finālā spēkosies līdz četrām uzvarām. Savukārt pēdējās divas komandas izspēlēs vēl vienu turnīru ar pirmās līgas pirmajām divām vienībām.