“Prizma” OHL mačā sagrauj Viļņas hokejistus

17/01/2023 22:56
Prizma

Rīgas “Prizma” otrdien “Optibet” Hokeja līgas (OHL) mačā savā laukumā pārspēja Viļņas komandu. Rīdzinieki mājās uzvarēja Viļņas “Hockey Punks” ar 8:2 (1:1, 3:0, 4:1).

Pirmie gan vārtus pēc spēlētām trim ar pusi minūtēm guva viesi. Ar precīzu metienu izcēlās līgas decembra labākais spēlētājs uzbrucējs Tads Kumeļausks. 61 sekundi pirms pārtraukuma Dāvis Straupe rezultātu izlīdzināja. Uzvaru mājinieki nodrošināja otrajā periodā, kad vārtus guva Arvils Laugalis, Krists Apsītis un Lauris Rancevs, abiem pēdējiem izceļoties vairākumā.

Trešajā trešdaļā vēl pa vārtiem mājinieku labā guva Elvis Kaimiņš, Kristaps Riekstiņš, Dāvis Straupe un Valters Apfelbaums. Arī pēdējo ripu mačā iemeta latvietis, Tomam Tiļļam panākot 2:8. “Prizma” komandā par labāko tika atzīts Straupe, kuram šajā mačā trīs (2+1) rezultativitātes punkti. Viesiem par labāko tika atzīts aizsargs Dominīks Motiejūns.

Pa trim rezultativitātes punktiem uzvarētāju rindās sakrāja arī Apfelbaums (1+2) un Emīls Ezītis (0+3), bet viesiem divas rezultatīvas piespēles sakrāja Ilja Četvertaks. Vārtos Jānis Auziņš 48 minūtēs un 22 sekundēs atvairīja 14 no 15 metieniem, bet viņa dublieris Jānis Sidašs atlikušajā laikā tika galā ar trim no četriem metieniem. Lietuvas galvaspilsētas komandas vārtu vīram Sergejam Pisarenko bija jāatvaira 56 metieni, kapitulējot astoņas reizes.

Tabulas galvgalī ar 48 punktiem 25 mačos atrodas “Mogo”/LSPA komanda, 40 punkti 23 cīņās ir “Zemgale”/LLU komandai, bet 35 punkti 26 cīņās – Rīgas “Dinamo”. 25 mačos 25 punktus guvusi Hokeja skola “Rīga”, 24 punkti 23 dueļos ir Rīgas “Prizmai”, Kauņas “City” 24 mačos sakrājusi 21 punktu, bet Elektrēnu “Energija” pie 21 punkta tikusi 25 cīņās. Ar 17 punktiem 24 spēlēs seko Viļņas “Hockey Punks”, kamēr pēdējā ar diviem punktiem 25 spēlēs ir “Daugavpils Ledus Sporta Skola”/”Dinaburga”.

Šosezon līgā spēlē deviņas komandas – sešas no Latvijas un trīs no Lietuvas. 2021./2022.gada sezonā savu pirmo Latvijas čempionu titulu izcīnīja Jelgavas “Zemgale”/LLU, sērijā ar 4-0 pieveicot iepriekšējo čempioni “Olimp”/”Venta 2002”.