“Prizma” pirmajās divās OHL spēlēs ielaiž 19 vārtus

11/09/2021 20:12
Rīgas

Rīgas “Mogo”/LSPA hokejisti sestdien “Optibet” Hokeja līgas (OHL) spēlē guva desmit vārtus un svinēja pārliecinošu uzvaru savā laukumā. Rīgas “Mogo”/LSPA ar 10:2 (4:1, 3:1, 3:0) sagādāja otro sagrāvi čempionātā citai Rīgas komandai “Prizma”, kas sezonas pirmajā spēlē ar 1:9 piekāpās “Olimp”/”Venta 2002”. Līdz ar to “Prizmai” ir 19 ielaisti goli pirmajās divās cīņās.

Rīgas “Mogo”/LSPA ar 10:2 (4:1, 3:1, 3:0) sagādāja otro sagrāvi čempionātā citai Rīgas komandai “Prizma”. Pirmajā periodā uz Rūdolfa Polca, Laura Bajaruna un Gata Gricinska precīziem metieniem “Prizma” atbildēja ar Vladislava Balakuna “golu”. Arī cīņas turpinājumā mājiniekiem piederēja nospiedošs pārsvars, pēdējos vārtus Gricinskim iemetot 115 sekundes pirms mača beigām.

Uzvarētāju labā četrus (1+3) rezultativitātes punktus sakrāja Elviss Želubovskis, pa trim – Gricinskis (2+1), Vladimirs Mamonovs (1+2) un Deivids Sarkanis (0+3), bet rezultatīvākais no aizsargiem ar diviem (1+1) punktiem bija Krišjānis Rēdlihs. Viesiem vārtus guva arī Raivis Kurnigins. Mājinieku vārtos Linards Lipskis atvairīja 14 no 16 metieniem

Sestdienas otrajā spēlē Daugavpils “Dinaburga” savā laukumā piekāpās HS “Rīga” ar 3:5 (2:0, 0:3, 1:2). Jau spēles 87.sekundē mājiniekus vadībā izvirzīja Mareks Malinskis, bet perioda nobeigumā pārsvaru mājinieku labā dubultoja Māris Ļeščovs. Tomēr otrajā trešdaļā rīdzinieki lauza spēles gaitu ar trim vārtiem, 47.minūtē ar Roberta Priževoita vārtiem panākot jau 4:2.

Mājinieki vienus vārtus atspēlēja, taču sekundi pirms cīņas beigām ripu tukšos vārtos raidīja un 5:3 uzvaru rīdzinieku labā fiksēja Otto Pauls Poļakovs. Uzvarētāju rindās ar trim (0+3) rezultativitātes punktiem izcēlās Verners Fricbergs, diviem (1+1) – Rihards Liģis. Vārtos Deivs Deivids Rolovs atvairīja 33 no 36 daugavpiliešu metieniem.

Mājiniekiem divus punktus ar rezultatīvām piespēlēm sakrāja Artjoms Tretjakovs. Uzvara izvirzīja “Mogo”/LSPA turnīra tabulas augšgalā. Divas uzvaras tikpat spēlēs un četri punkti ir arī Jelgavas “Zemgale”/LLU. Divi punkti tikpat spēlēs ir čempionei “Olimp”/”Venta 2002”, bet vienā mačā – HS “Rīga”. Bez punktiem pagaidām ir “Liepāja” ar vienu zaudējumu un “Prizma” un “Dinaburga” ar divām neveiksmēm.

Arī šosezon OHL startē septiņas komandas – Rīgas “Olimp”/”Venta 2002”, Jelgavas “Zemgale”/LLU, “Liepāja”, Rīgas “Mogo”/LSPA, Daugavpils “Dinaburga”, Hokeja skola “Rīga” un Rīgas “Prizma”. Aizvadītajā sezonā OHL kausu izcīnīja “Olimp”/”Venta 2002”, bet regulārajā sezonā uzvaru svinēja “Zemgale”/LLU. Pirmais Latvijas čempionāts hokejā notika pirms 90 gadiem.