Prohorovs oficiāli pārdod “Nets” Taivānas uzņēmējam

Džozefs Cajs, sportazinas.com
Džozefs Cajs | Foto: NY Post

Oficiāli noslēgts darījums starp krievu uzņēmēju Mihailu Prohorovu un Taivānas uzņēmēju Džozefu Caju, kura ietvaros pēdējais kļuvis par Nacionālās basketbola asociācijas () kluba Bruklinas “Nets” vienīgo īpašnieku, pavēstījusi vienība.

“Turpināsim attīstīt un nodrošināt mūsu lielisko basketbola zīmolu komandas līdzjutējiem,” izteicās Cajs. “Šons Markss [ģenerālmenedžeris] un Kenijs Atkinsons [galvenais treneris] ir paveikuši lielisku darbu, veidojot šo komandu. Viņi ir izveidojuši kultūru, attīstījuši talantu, kuru citi neieraudzīja un padarījuši Bruklinu par vietu, kur vēlas spēlēt pasaules labākie basketbolisti.”

Pagājušajā gadā Cajs iegādājās 49% “Nets” organizācijas par vienu miljardu ASV dolāru (900 miljoniem eiro), turklāt viņa mērķis jau kopš iegādes brīža bija līdz 2021./22. gada sezonai nopirkt arī atlikušo kluba daļu.

Amerikāņu mediji jau iepriekš vēstīja, ka darījums ir gandrīz noslēgts. Cajam piederēs ne tikai NBA klubs, bet arī 2012. gadā uzcelta “Barclays Center” arēna, kuras ietilpība basketbola mačos ir 15 795 skatītāju, bet koncertos – 19 tūkstoši. Darījuma kopējā summa ir 3,5 miljardi dolāru (3,16 miljardi eiro). Līdz šim neviens nav maksājis šādu summu par kādas profesionālas sporta komandas iegādi. Cajs ar šādu iegādes summu uzstādījis rekordu.

Iepriekš lielākas summas tikušas maksātas tikai par Hjūstonas “Rockets” un Nacionālās futbola līgas (NFL) komandu Karolīnas “Panthers”. To īpašnieki par katru no šīm komandām šķīrās no 2,2 miljardiem dolāru (1,97 miljardi eiro).

Ņemot vērā, ka “Nets” ir parakstījusi līgumus ar divām superzvaigznēm – Kevinu Durantu un Kairiju Ērvingu – interese par klubu ir tikai augusi, kas savukārt radīs lielākus ienākumus īpašniekam. Eksperti prognozē, ka “Nets” ieņēmumi nākamsezon pacelsies par 10-15%.

Bruklinas komandu kopš pagājušās sezonas pārstāv arī latvietis Rodions Kurucs, kurš kļuva par visai stabilu pamatsastāva spēlētāju. Pagaidām gan nav zināms, kāda būs viņa loma “Nets” rindās nākamsezon.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par