Prokopčuka šī gada beigās varētu skriet savu pēdējo maratonu karjerā

15/05/2015 12:26

Latvijas skrējēja Jeļena Prokopčuka šī gada beigās varētu piedalīties savas karjeras pēdējā maratonā, preses konferencē pirms svētdien gaidāmā “Lattelecom” Rīgas maratona pavēstīja pati sportiste.

Pašlaik 38 gadus vecā Prokopčuka jau kādu laiku mīklaini izsakās par savu nākotni, liekot vedināt uz domām, ka sportiste drīzumā grasās noslēgt karjeru.

“Par nākamā gada Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm vispār nedomāju. Dažreiz jūtu, ka esmu nogurusi un neko vairs negribu. Šī gada beigās varētu būt mans pēdējais vai pirmspēdējais maratons, jo jūtu – ir klāt laiks, kad vajag apsēsties,” pauda Prokopčuka.

Latvijas skrējēja atklāja, ka viņa centīsies izpildīt šogad gaidāmā pasaules čempionāta normatīvu 10 000 metru skrējienā.

“Šobrīd saistībā ar nākotni neskatos pārāk tālu uz priekšu. Šī gada sākumā piedalījos maratonā Osakā, bet jau tad bija skaidrs, ka piedalīšos “Lattelecom” Rīgas pusmaratona distancē. Domāju, šogad rudenī jāskrien vēl kāds maratons. Varbūt Ņujorkā, varbūt kur citur,” izteicās Prokopčuka. “6.jūnijā piedalīšos Eiropas kausa sacensībās 10 000 metru skrējienā, kas notiks stadionā. Mēģināšu izpildīt pasaules čempionāta normatīvu. Pusmaratons Rīgā būs kā labs treniņš. Turklāt konkurentu dēļ nedrīkstu skriet lēni.”

Tāpat Prokopčuka sacīja, ka mēģinās izpildīt kvalifikācijas normatīvu arī Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm, lai gan par startēšanu Olimpiādē domāts vēl nav.

Vēl pērnā gada augustā Prokopčuka pēc astoņu gadu pārtraukuma piedalījās Eiropas čempionātā vieglatlētikā, 10 000 metru distancē izcīnot 11.vietu. “Pēc šīm sacensībām biju neapmierināta, jo skriešana neizdevās. Kopumā skriet stadionā man nepatīk, jo jācīnās par celiņu. Pēc šī gada sākumā noskrietā maratona Osakā bija saslimusi ar gripu. Skriešanas sajūta atgriežas tikai tagad, un skrienu vēl brīvā režīmā. Pērnā gada Eiropas čempionātā neviena skrējēja neizpildīja pasaules meistarsacīkšu normatīvu. Šobrīd no Eiropas tikai kādām trīs četrām sportistēm ir izpildīts šis normatīvs.”

Prokopčuka pauda lepnumu, ka svētdien varēs piedalīties pusmaratonā Rīgā, turklāt viņa priecājas, ka Latvijas galvaspilsētā ir augsta līmeņa maratons.

“Arī es Jūrmalā redzu daudz skrējēju, kuri gatavojas šīm sacensībām. Pati gribu gūt baudu no skrējiena. Šogad man būs arī konkurence, jo piedalīsies arī lietuviete Rasa Drazdauskaite, kura pērn Eiropas čempionātā maratonā bija sestā,” piebilda Prokopčuka.

Kā ziņots, 25.”Lattelecom” maratons Rīgā norisināsies 17.maijā un tas ir iekļauts prezidentūras kultūras programmā.

Avots: LETA

Foto: Reuters

Pieslēgties

Dienas fokusā

Taisons Fjūrijs
21/10/2021 18:19

Depresija, narkotikas un domas par pašnāvību – kā Fjūrijs īstenoja vienu no lielākajiem “kambekiem” sporta vēsturē

Britu boksa spīdeklis Taisons Fjūrijs ir pazīstams kā viens no mūsdienu labākajiem un slavenākajiem šī sporta veida pārstāvjiem. 2015. gadā viņš 27 gadu vecumā “supercīņā” pēc punktiem uzveica slaveno ukraini…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…