“Prometey” iesoļo LIBL pusfinālā

03/04/2023 20:56
Slobožanskas Prometey

Ukrainas klubs Slobožanskas “Prometey” pirmdien Rīgā svinēja uzvaru “Pafbet” Latvijas-Igaunijas Basketbola līgas (LIBL) ceturtdaļfināla mačā un kvalificējās pusfinālam. Mājinieku lomā esošie Ukrainas basketbolisti pieveica Ronalda Zaķa pārstāvēto “Viimsi” ar 59:57 (17:10, 10:20, 14:18, 18:9), sērijā uzvarot ar 2-1.

Cīņas sākumā vadību ieguva mājinieki, otrās ceturtdaļas sākumā pēc Oleksandra Lipovija divpunktu metiena panākot lielāko pārsvaru (19:10), taču jau puslaika beigās ar astoņu gūtu punktu sēriju viesi pēc Karla Johana Lipsa tālmetiena ieguva pārsvaru (30:25). Uz īsu laiku pabijuši vadībā trešās ceturtdaļas ievadā, “Prometey” basketbolisti pēc Ondreja Balvina divpunktu metiena vadību nākamo reizi atguva divas minūtes līdz spēles beigām – 57:55.

13 sekundes vēlāk Devins Lī Heriss ar soda metieniem panāca neizšķirtu, bet izšķirošo grozu minūti un 36 sekundes pirms mača beigām guva Džans Klavels. Zaķa trīspunktu metiens pēdējā sekundē, kas būtu devis uzvaru, nebija precīzs.

Uzvarētājiem ar 18 punktiem un 12 atlēkušajām bumbām izcēlās Balvins, bet desmit punktus un piecas atlēkušās bumbas sakrāja Delenta Stīvenss. Zaķis viesu rindās ar 12 punktiem kļuva par otru rezultatīvāko spēlētāju. Viņš 23 ar pusi minūtēs izcīnīja arī piecas atlēkušās bumbas, trīsreiz rezultatīvi piespēlēja, divreiz kļūdījās, sakrāja trīs personiskās piezīmes, izprovocēja divus pārkāpumus pretiniekiem, spēli beidzot ar +/- rādītāju +3 un efektivitātes koeficientu desmit. Rezultatīvāks par Zaķi ar 15 punktiem un sešām zem groziem izcīnītām bumbām bija Lipss, bet 11 punktus, piecas pārķertas bumbas, sešas kļūdas un astoņus izprovocētus pārkāpumus sakrāja Sīms Markuss Posts.

“Prometey” pusfinālā tiksies ar Nikolaja Mazura vadīto “Tartu Universitāte”/”Maks & Moorits” vienību, bet otrā pusfinālā tiksies Tallinas “Kalev”/”Cramo” un “VEF Rīga”.

Fināltunīrs notiks 7. un 8.aprīlī Tallinā.

Latviju turnīrā pārstāv sešas komandas – “VEF Rīga”, “Ventspils”, “Ogre”, “Latvijas Universitāte”, “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola” un “Liepāja”. Igaunija ir pārstāvēta ar deviņām komandām – “Parnu Sadam”, “Tartu Universitāte”/”Maks & Moorits”, Tallinas “Kalev”/”Cramo”, Tallinas “TalTech”, Raplas “Avis Utilitas”, Rakveres “Tarvas”, Tallinas “Kalev”/”Audentes”, “Viimsi” un jaunpienācēja “Keila”. Tāpat turnīrā sacenšas arī Ukrainas komanda Slobožanskas “Prometey”. Ukrainas vienība LIBL sacensībās piedalās pirmoreiz.

Latvijas un Igaunijas labākie vīriešu basketbola klubi apvienotā čempionātā pirmo reizi spēlēja 2019.gada sezonā, kad piedalījās 15 komandas. “Final 4” turnīrā par līgas pirmajiem uzvarētājiem kļuva “Ventspils” basketbolisti. Pērn par LIBL čempioniem tika kronēti “VEF Rīga” basketbolisti, kuri izšķirošajā mačā pārspēja “Viimsi”, bet bronzas godalgas izcīnīja “Parnu Sadam”.