“Prometey” “lido” un otrajā puslaikā nodrošina uzvaru pret “VEF Rīga”

15/10/2022 19:12

Latvijas čempionvienība “VEF Rīga” šodien Latvijas – Igaunijas basketbola līgās (LIBL) mačā “Rimi” Olimpiskajā centrā viesu statusā ar rezultātu 71:81 piekāpās Ukrainas klubam “Prometey”, kas šosezon bāzējas Rīgā.

Pēc līdzvērtīga pirmā puslaika (38:34 “Prometey” labā), kur ar lielisku “slam-dunk” izcēlās mača rezultatīvākais spēlētājs Dalenta Džamarels “D.J’ Stīvenss, nosacītie mājinieki savus apgriezienus ieslēdza trešajā ceturtdaļā, uzvarot ceturksni ar 26:12 un panākot +18 (64:46), kas arī bija izšķirošais izrāviens. Rīdzinieki nespēja pietuvoties tuvāk kā desmit punktiem, tādējādi piedzīvojot otro zaudējumu LIBL.

“Prometey” rindās ar 28 punktus guva lidojošais Stīvenss, kura kontā arī sešas atlēkušās bumbas. Ondrejs Balvins pievienoja 15 punktus, bet Ilja Sidorovs atzīmējās ar 12 punktiem. Tikmēr Kristers Zoriks guva 15 punktus, bet 14 punkti Arta Ates kontā.

“Vefieši” pēc piedzīvotas neveiksmes pirmajā LIBL mačā pret “Liepāju” (93:98) izcīnīja uzvaru pār “Ventspili” ar 100:81. Tikmēr FIBA Čempionu līgā rīdzinieki piedzīvojuši divas neveiksmes, piekāpjoties Lisabonas “Benfica” ar 76:89 un Manrezas “Baxi” ar 59:88. Tikmēr Ukrainas klubs abās līdzšinējās LILB spēlēs bija svinējis pārliecinošas uzvaras, kā arī guvis panākumu pirmajā ULEB Eirokausa mačā.

Citā spēlē “Ogre” viesos ar 71:85 (14:23, 21:21, 20:24, 16:17) zaudēja “Parnu Sadam”, kuras rindās spēlē Latvijas basketbolists Dāvis Geks. Mājinieki ātri panāca 18:4 pārsvaru, mača turpinājumā rezultāta starpībai pārsvarā svārstoties no desmit līdz 20 punktu robežās. Ogrēniešiem pa 14 punktiem sakrāja Rihards Zēbergs un Kristaps Dārgais, kurš punktiem pievienoja arī 13 atlēkušās bumbas, septiņas rezultatīvas piespēles un piecas kļūdas. 11 punktus un piecas rezultatīvas piespēles sakrāja Edgars Lasenbergs.

Mājinieku labā nedaudz vairāk nekā 32 minūtē Geks guva 13 punktus un sakrāja septiņas rezultatīvas piespēles. Vēl četri basketbolisti sameta vairāk punktu nekā latvietis. 17 punktus, astoņas atlēkušās bumbas un sešas rezultatīvas piespēles sakrāja Mihkels Kirvess, 17 punktus, piecas atlēkušās bumbas un sešas rezultatīvas piespēles – Sergijs Pavlovs, bet pa 14 punktiem guva Roberts Valge un Trojs Bārnīss, kuram arī sešas atlēkušās bumbas.

Vēl vienā mačā Mārtiņa Meiera un Zigmāra Raimo pārstāvētā Tallinas “Kalev”/”Cramo” viesos piekāpās Hābnēmes “Viimsi” – 70:73 (16:22, 18:16, 14:21, 22:14). Meiers nedaudz vairāk nekā 20 minūtēs laukumā guva desmit punktus, realizējot trīs no pieciem divpunktu metieniem, kā arī visus četrus soda metienus, izcīnot arī deviņas atlēkušās bumbas. Raimo nedaudz vairāk nekā 13 minūtēs guva divus punktus.