Promouters: Brieža sitiens ar elkoni nebija izdarīts apzināti

Kalle Zauerlands, Mairis Briedis, sportazinas.com
Foto: Ieva Makare/LETA

Pirmā smagā svara Supersērijas finālā Latvijas labākais bokseris tiksies ar Kubas pārstāvi Junieru Dortikosu, bet atkārtota latvieša cīņa ar poli Kištofu Glovacki varētu notikt tikai pēc fināla aizvadīšanas, uzskata turnīra organizētājs Kalle Zauerlands.

Kā zināms, pusfināla cīņa starp Briedi un Polijas pārstāvi Glovacki noslēdzās ar skandālu: Briedis ar elkoni kādā epizodē iesita sāncensim, bet tiesnesis izlaida cīņu no rokām, nedzirdot gongu un ļaujot bokseriem izdarīt sitienus pēc tā. Rezultātā Glovackis nebija spējīgs atgūties, uzvaru ar tehnisko nokautu izcīnot 33 gadus vecajam latvietim.

Sekoja Polijas puses protesti par dueļa rezultātu, tomēr atkārtota cīņa starp abiem bokseriem WBSS ietvaros netiks rīkota un Brieža vieta finālā ir droša. “Domāju, ka starp Briedi un Glovacki noteikti jābūt revanšam, bet pēc turnīra. Tā bija traka cīņa,” komentēja Zauerlands.

“Briedis izdarīja ļoti neglītu gājienu, bet arī no otras puses bija pārkāpumi pirms tam. Brieža sitiens ar elkoni bija krietni redzamāks, bet, domāju, ka tas sitiens pa Glovacka seju nebija izdarīts tīšām. Elkoņa pozīcija bija tāda, ka Mairis nevarēja redzēt, kur trāpīs.”

“Atmosfēra arēnā bija sakarsēta. Bija ļoti skaļi, tādēļ tiesnesis Roberts Bērds nedzirdēja zvanu. Par to nevar vainot Briedi. Nedomāju, ka kāda no pusēm ir vainojama pie tā, ka cīņa turpinājās pēc zvana. Abu bokseru pārstāvji leca iekšā ringā, lai norādītu, ka raunds ir beidzies.”

Promouters arī piebilda, ka viņa organizācija nepieņem lēmumus par cīņu iznākumiem. “Jāpiebilst, ka WBSS nenosaka visu – mēs esam turnīra organizatori, bet visus lēmumus, kas attiecas uz boksa cīņu, jāpieņem WBO organizācijai.”

Zauerlands arī ieskicēja potenciālās vietas, kur varētu norisināties turnīra fināls. “Fināliem jānotiek septembrī, oktobrī vai novembrī. Šobrīd strādājam ar potenciālām vietām Āzijā, ASV, Lielbritanijā, kā arī citās vietās, sarunas ir atvērtas. Domāju, ka pirmie lēmumi būs zināmi jau tuvākajās nedēļās.”

1
Tavs viedoklis

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Igors Recent comment authors
  Subscribe  
jaunākie vecākie vērtētākais
Paziņot par
Igors
Viesis
Igors

Kāpēc ļoti uzsver Maira sitienu, bet to, kas izraisīja šo Maira reakciju, proti, Glovacka kārtējo (!) sitienu pa pakausi – ļoti “diplomātiski” notušē???