Protestējot pret tiesnešu darbību, Timmas un Strēlnieka “Olympiacos” atsakās turpināt maču

13/02/2019 22:30

Grieķijas kausa izcīņas pusfinālā šodien Atēnās bija paredzēts ļoti saistošs duelis starp nesamierināmajām pretiniecēm “Panathinaikos” un Pirejas “Olympiacos”, tomēr abas komandas aizvadīja tikai pirmo puslaiku.

Jāņa Timmas un Jāņa Strēlnieka pārstāvētā “Olympiacos” jau spēles pirmajās 28 sekundēs izpelnījās trīs noteikumu pārkāpumus un arī mača turpinājumā Pireju kluba spēlētāji regulāri izrādīja savas pretenzijas pret tiesnešu darbību. Uzvarot abās ceturtdaļās (23:12, 17:13), mājinieki “Panathinaikos” puslaika pārtraukumā devās ar 15 punktu handikapu (40:25), taču kā vēlāk izrādījās – vairāk par 20 minūtēm šajā duelī netika izspēlētas.

Prosttējot pret tiesnešu darbību, “Olympiacos” komanda atteicās iziet laukumā otrajā puslaikā, tādējādi pēc FIBA noteikumiem, visticamāk, saņemot tehnisko zaudējumu ar 0:20. Deivida Blata vadītā Pireju vienību gan apzinājusies, kādas sekas radīs šāds solis, taču tas nav atturējis viesus no priekšlaicīgas spēles pabeigšanas.

“Tas ir pretīgi,” televīzijas intervijā atzina “Olympiacos” ģenerālmenedžeris Kristoss Stavropoloss. “Nespējam turpināt piedalīties šajā farsā. Vairs nevaram to paciest. Atbildīgajām iestādēm būtu jāsāk darīt kaut ko lietas labā.”

Tikmēr slavenais “Panathinaikos” galvenais treneris Riks Pitino atklāja, ka neko tādu iepriekš savā garajā karjerā nebija pieredzējis: “Esmu ļoti vīlies, nevēlos neko tādu redzēt basketbolā. Esam ļoti dusmīgi, ka nevarējam pabeigt šo spēli, jo iepriekšējā mačā Eirolīgā “Olympiacos” mums kārtīgi sadeva pa pakaļu. Saprotu sāncensību starp mums un “Panathinaikos”, taču basketbols ir svarīgāks par to. Ļoti cienu “Olympiacos” spēlētājus un trenerus, taču man nepatīk, kādus signālus rada šāda rīcība.”