Prūsis: Izvēlēties Dreiškenu par Latvijas karognesēju bija arī mana izvēle

Sandis Prūsis, sportazinas.com

Izvēloties Latvijas karoga nesēju februārī gaidāmo Phjončhanas olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijā, bobsleja stūmējam Daumantam Dreiškenam nebija līdzvērtīga konkurenta, uzskata bobsleja izlases galvenais treneris Sandis Prūsis.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Latvijas karogu gaidāmo Phjončhanas olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijā nesīs pieredzējušais un titulētais bobsleja stūmējs Dreiškens, turklāt savu roku tieši viņa izvēlē pielicis arī Prūsis.

“Izvēlēties Dreiškenu par Latvijas karognesēju bija arī mana izvēle. Devu viņam priekšroku, jo nebija citu līdzvērtīgu kandidātu. Viņa sasniegtie rezultāti un attieksme runā pati par sevi. Bija viegli izšķirties. Tas mūsu plānus Phjončhanā ietekmē tikai pozitīvi,” žurnālistiem sacīja Prūsis.

Tiesa, ne vienmēr karognesēji izraudzīti ar to vieglāko sirdi, jo valda uzskats, ka šo pienākumu veicējam pēc tam olimpiskajās spēlēs ar rezultātiem diez ko labi neveiksies.

“Tās ir muļķības, ko citi stāsta par karognesējiem. Es tādām lietām neticu. Domāju, ka būs tieši otrādi – Daumantam būs lielāks emocionālais pacēlums,” pārliecināts ir Prūsis. “Protams, sportisti un karognesējs no olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijas redz vismazāk. Viņi ir tikai piedevas, bet šis šovs ir domāts skatītājiem. Tomēr tas ir liels forums un arī pašiem sportistiem no tā jācenšas gūt kādas pozitīvas emocijas.”

Arī pašam Prūsim ir pieredze valsts karoga nešanā, jo viņš šos pienākumus veica 1998.gada Nagano Olimpiādē.

“Es Latvijas karogu nesu Nagano olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijā. Jā, varbūt tad vēl biju jauns un dumjš. Es to tā īsti nemaz nenovērtēju. Šobrīd es to noteikti novērtētu daudz vairāk. Protams, ar to lepojos un man ir patīkami to atcerēties,” izteicās bobsleja izlases treneris.

“Viennozīmīgi piekrītu atziņai, ka Dreiškens ir visu laiku labākais Latvijas bobsleja stūmējs. Visus viņa izlaistos mačus, ko viņš ir nodragājis no karjeras sākuma līdz 2016.gadam, var saskaitīt uz vienas rokas pirkstiem. Turklāt ņemam vērā to, ka viņš ir startējis gan divniekos, gan četriniekos. Statistika ir graujoša,” lepns par savu audzēkni bija Prūsis.

Phjončhanā Dreiškenam būs ceturtās olimpiskās spēles, turklāt pirms četriem gadiem Sočos viņš Oskara Melbārža četrinieku ekipāžā izcīnīja olimpisko sudrabu medaļu.

Tomēr, ja Sporta arbitrāžas tiesa (CAS) apstiprinās krievu pilotu Aleksandra Zubkova un Aleksandra Kasjanova ekipāžu diskvalifikācijas no Soču Olimpiādes, Melbārža četrinieks tiks pie zelta godalgām, turklāt divniekos Melbārdis ar Dreiškenu, visticamāk, tiks pie bronzas.

Tāpat 2006.gada Turīnas olimpiskajās spēlēs Dreiškens ieņēma sesto vietu divniekos un desmito četriniekos Jāņa Miņina pilotētajās ekipāžās, bet 2010.gadā Vankūverā bija astotais divnieku sacensībās ar pilotu Edgaru Maskalānu.

Dreiškens ir arī 2016.gada pasaules čempions četrinieku sacensībās, planētas meistarsacīkstēs tiekot arī pie viena sudraba un divām bronzas medaļām, kamēr Eiropas čempionātos viņam ir piecas medaļas, tostarp divas zelta.

Latvijas karogu Ziemas olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijā pēc neatkarības atjaunošanas nesuši arī bobsleja piloti Jānis Ķipurs, Zintis Ekmanis un Sandis Prūsis, hokejisti Harijs Vītoliņš, Artūrs Irbe un Sandis Ozoliņš, kurš to darīja pirms četriem gadiem, kā arī skeletonists Martins Dukurs.

Kā zināms, Latviju nākamajā mēnesī gaidāmajās Phjončhanas olimpiskajās spēlēs Dienvidkorejā pārstāvēs 34 sportisti deviņos sporta veidos, kā arī sastāvā iekļauts viens rezervists – bobsleja stūmējs Dambis. Izlasē būs 14 olimpiskie debitanti.

2018.gada ziemas olimpiskās spēles Phjončhanā, Dienvidkorejā, norisināsies no 9. līdz 25.februārim, sportistiem sadalot 102 medaļu komplektus 15 dažādos sporta veidos.

Tavs viedoklis

Esi pirmais, kas atstāj komentāru!

Paziņot par
avatar