Prūsis: Jau senāk sapratu, ka Ķibermanim ir “ņuhs” uz sarežģītām trasēm

Sandis Prūsis, sportazinas.com
Foto: LETA/Zane Bitere

Latvijas bobsleja izlases galvenais treneris Sandis Prūsis jau agrāk saprata, ka šī brīža Latvijas vadošajam pilotam Oskaram Ķibermanim ir ķēriens uz sarežģītām trasēm.

Jau ziņots, ka Ķibermaņa pilotētais četrinieks ar stūmējiem Matīsu Mikni, Arvi Vilkasti un Jāni Strengu svētdien Vācijas trasē Altenbergā izcīnīja otro vietu Pasaules kausa trešā posma sacensībās.

Pēc pirmā brauciena Ķibermanis bija drošā otrajā vietā. Pēc tā Prūsis atzina, ka uzvarētāja Frančesko Frīdriha teicamais brauciens pabojāja kopskatu. “Bija forši mači līdz brīdim, kad sāka braukt Frīdrihs,” LTV7 skaidroja Prūsis. “Ķibermanim bija labs pirmais brauciens un bija kļūda 15. virāžā. Kamerā nevarēja to redzēt, bet viņam arī ceturtā un piektā virāžā īsti neizdevās. Arī Frīdriham 14. virāža sagāja šķērsām, bet viņam handikaps auga.”

Pēc otrā brauciena Prūsis paslavēja Ķibermani. “Rezultāts bija sliktāks nekā Frīdriham, bet pats brauciens bija labs, tādēļ cepuri nost. Priekš Altenbergas man šodien viss patika. Īstenībā, ja patin filmu atpakaļ, šī bija trase, par ko kādreiz biju izbrīnījies Ķibermaņa sakarā. Savulaik viņš vēl bija zaļš gurķis un pat nebija pieteikts mačiem. Viņš demonstrēja tādu sniegumu, ka es brīnījos. Jau pirms tam bija skaidrs, ka Ķibermanim ir “ņuhs” uz sarežģītām trasēm.”

Tikmēr otra Latvijas ekipāža ar talantīgo pilotu Ralfu Bērziņu un stūmējiem Dāvi Spriņģi, Māri Priekuli un Intaru Dambi izcīnīja 11.vietu. “Atsevišķos trases posmos viņiem tā bija izdzīvošana, bet kopumā ir labi.”

Pasaules kausa kopvērtējumā līderis ar 660 punktiem ir Frīdrihs, bet tālāk seko Valtera un vēl viena vācieša Johannesa Lohnera ekipāžas, kas iekrājušas attiecīgi 625 un 602 punktus. Uzreiz aiz pirmā trijnieka ar 594 punktiem ir Ķibermanis, bet 11.vietu ar 392 punktiem ieņem Bērziņš.

Šīs šosezon bija trešās četrinieku sacensības. Divas tika aizvadītas decembra vidū citā Vācijas trasē Altenbergā, kurās Ķibermanis guva divas ceturtās vietas, kamēr Bērziņš bija 11. un 13.vietā.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par