Prūsis: Nav svarīgi, kurā trasē mači notiek, favorīti vienmēr ir vācieši

18/02/2022 14:27
Ķibermaņa bobsleja četrinieks

Latvijas bobsleja izlases komanda ir apmierināta ar četrinieku ekipāžas uzrādītajiem rezultātiem Pekinas olimpisko spēļu treniņbraucienos, sarunā ar aģentūru LETA atzina izlases treneris Sandis Prūsis.

Latvijas bobslejisti piektdien izlēma nepiedalīties četrinieku ekipāžu pēdējos treniņbraucienos. Prūsis skaidroja, ka tas ir saistīts ar sakrājušos nogurumu un pārējiem apstākļiem. “Mums divnieku mači beidzās vēlu vakarā, brīvdienu nav,  pulksten 1-2 naktī atbraucam mājās un no rīta 7 jātaisās jau uz četrinieku treniņu. Citiem nāk klāt vairāki svaigi cilvēki, bet mums tika viens, stāstīja Prūsis.

Pilota Oskara Ķibermaņa un stūmēju Matīsa Mikņa, Dāvja Spriņģa un Edgara Nemmes četrinieku ekipāža pirmajos divos treniņbraucienos uzrādīja labāka astoņnieka rezultātus, bet nākamajos divos bija pirmajā trijniekā. “Nav pamata būt neapmierinātam,” par rādīto sniegumu treniņbraucienos teica Prūsis. Ceturtdienas treniņos galvenie favorīti vācieši uzrādīja pieticīgus rezultātus startā, liekot noprast, ka kamanas netika iestumtas ar 100% atdevi. Tādējādi arī vietas finišā nebija augstas. “Tās nav viņu vietas. Neviens jau arī treniņos neskrien ar pilnu jaudu,” atzina Prūsis.

Arī šajā trasē lielu lomu spēlē starts, kas būs tikpat svarīgs, cik citās sacensībās. “Katra zaudētā simtdaļa startā ir reiz divas lejā. Vairāk vai mazāk visām trasēm algoritms ir līdzīgs,” uzsvēra treneris. Pēc divnieku sacensībām, kurās Ķibermanis un Miknis bija devītie, bet Emīls Cipulis un Nemme 17., Prūsis neslēpa, ka pievīlusi tehnika. Četriniekos gan kamanas braucot labi.

Divnieku sacensībās visu goda pjedestālu aizņēma Vācijas ekipāžas un arī četriniekos viņi ir galvenie favorīti uz titulu. “Nav svarīgi, kurā trasē mači notiek, favorīti vienmēr ir vācieši. Vēl kanādieši, austrietis, krievi, šveicieši, anglis šosezon ir stiprs. Tur sanāk kopā kādas desmit ekipāžas, bet vācieši ir vislielākie favorīti,” par Ķibermaņa lielākajiem konkurentiem cīņā ar vāciešiem teica Prūsis.

Galvenais Vācijas izlases trumpis joprojām esot lielas tehniskās iespējas un bāze. “Teiktu, ka viņi ir pat trīs galvas tiesas pārāki. Protams, ka viņi ir arī fiziski stipri, bet tas “tehniskais dopings” un pārsvars ir ievērojami,” atzīmēja Prūsis. Četrinieku ekipāžām pirmie divi braucieni notiks sestdien, bet trešais un ceturtais – svētdien. Ķibermaņa ekipāžai pirmajā braucienā būs devītais numurs.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Aļona Ostapenko
04/07/2022 11:54

Ostapenko par savām emocijām: Ienīstu zaudēt, tāpēc tas ir normāli

Latviešu tenisiste Aļona Ostapenko sniegusi savus komentārus pēc izstāšanās no šī gada Vimbldonas tenisa turnīra, nesasniedzot ceturtdaļfinālu. Pēc neveiksmes Ostapenko ļoti emocionāli reaģēja, laukuma malā apgāžot krēslu. Jau vēstīts, ka…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām