Prūsis turpinās vadīt Latvijas bobsleja izlasi, Ķibermanis, visticamāk, izlaidīs nākamo sezonu

25/04/2022 16:11
Nokopēts
Oskars Ķibermanis

Sandis Prūsis turpinās vadīt Latvijas bobsleja izlasi, bet ceļa problēmu dēļ visticamāk nākamo sezonu izlaidīs Latvijas izlases pirmais pilots Oskars Ķibermanis, pirmdien sarunā ar ziņu aģentūru LETA apliecināja Latvijas Bobsleja un skeletona federācijas (LBSF) ģenerālsekretārs Zintis Ekmanis.

Jau ziņots, ka olimpiskais čempions Oskars Melbārdis šosezon paziņoja par sportista karjeras beigām. Savukārt Pekinas olimpisko spēļu piektās vietas ieguvējam četriniekos Oskaram Ķibermanim visticamāk būs nepieciešama ceļa operācija. Tas nozīmē, ka šobrīd Prūsim un viņa komandai būtībā darbs ir jāsāk no sākuma.

“Paliek visa iepriekšējā treneru komanda,” apstiprināja Ekmanis, piebilstot, ka dzimtenē strādāt ir vislabāk. “Ķibermanim, iespējams, būs nepieciešama operācija,” apliecina Ekmanis, apstiprinot LBSF jau iepriekš publicēto informāciju, ka pēc tās bobslejistam varētu nākties izlaist visu 2022./2023.gada sezonu.

Sestdien notikušajā bobslejistu atlasē Murjāņos ir noskatīti seši potenciāli bobslejisti. “Auguma parametri kandidātiem ir labi. Pēdējos gados nevienu gatavu bobslejistu neesam dabūjuši, taču mūsu sagatavošanas sistēma ļauj puišiem sasniegt pasaules klases standartus,” par papildinājumu saka LBSF ģenerālsekretārs.

Viņš atgādina, ka pirms sezonas tiks veikta vēl vismaz viena kandidātu atlase, kā arī izsaka nožēlu, ka atlasē nav atrasts neviens jaunietis ar potenciālu skeletonā. Šobrīd vēl nav publicēts nākamās sezonas starptautisko sacensību kalendārs. Tāpēc nav zināms, vai kādas no sacensībām norisināsies Siguldas trasē. “Pieļauju domu, ka ASV un Kanādai, kur jau divus gadus nav notikuši Pasauls kausa mači, tiks atdots parāds. Ja mums dos kādas sacensības, vienmēr esam gatavi rīkot,” saka Ekmanis.

Viņš atgādina, ka aktuāls ir arī ģeopolitiskais jautājums. Jau ziņots, ka marta sākumā LBSF nosūtīja vēstuli Starptautiskajai Bobsleja un Skeletona federācijai (IBSF) un visām tajā iekļautajām nacionālajām federācijām, Krievijas kara Ukrainā dēļ atsakoties sacensties ar Krievijas sportistiem.

TOP notikumi
1
X
2
    Pagaidām neviens nav komentējis

Jūsu anonīmais komentārs

TOP notikumi
1
X
2
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām