PSG aizvadītajā sezonā rekordlieli ienākumi

Parīzes Saint-Germain futbolisti, sportazinas.com
Parīzes "Saint-Germain" futbolisti | Foto: Paris "Saint-Germain"

Francijas futbola granda Parīzes “Saint-Germain” ienākumi pērnajā sezonā sasniedza rekordlielu summu – 637,8 miljonus eiro -, tādējādi komanda uzskatāma par vienu no bagātākajām pasaulē.

Ieņēmumi aprēķināti par 2018./19.gada sezonu. Gadu iepriekš vienības ieņēmumi bija 541,7 miljoni eiro, tādējādi šogad piedzīvots 17,7% pieaugums. 2018.gada ieņēmumi (541,7 miljoni eiro) bagātāko pasaules klubu sarakstā ļāva ierindoties augstajā sestajā vietā.

Lai arī summas ir astronomiski lielas, tās aizvien atpaliek no Spānijas grandu Madrides “Real” un “Barcelona” ieņēmumiem. Paredzams, ka “Barcelona” šosezon pārsniegs viena miljarda robežu, tādējādi kļūstot par pirmo futbola klubu, kam izdevies sasniegt šādus ieņēmumus. Tikmēr “Real” ieņēmumi pagājušajā sezonā bija 757,3 miljoni eiro.

PSG februārī noslēdza jaunu sponsorēšanas līgumu ar Francijas kompāniju “Accor”, bet jūnijā tika veiktas korekcijas esošajā līgumā ar labi pazīstamo zīmolu “Nike”, ar kuru sadarbība paredzēta līdz pat 2032.gadam.

Francijas čempionvienība arī tika strikti pieskatīta no Eiropas Futbola federāciju asociācijas (UEFA) puses, jo 2017.gadā tika iztērēti 400 miljoni eiro divu superzvaigžņu – Kiljana Mbapē un Neimara – piesaistei.

UEFA vēlāk uzsāka izmeklēšanu pret PSG komandu par finansu noteikumu pārkāpumiem, tomēr “parīzieši” vērsās Sporta arbitrāžas tiesā (CAS), kas lēma par labu futbola klubam. Izmeklēšana pēc tam tika slēgta un UEFA atklāja, ka PSG noteikumus nav pārkāpusi.

PSG šosezon 12 spēlēs izcīnījusi 27 punktus un ierindojas pirmajā vietā Francijas čempionātā. Tikmēr UEFA Čempionu līgas turnīrā trešdienas panākums apakšgrupas spēlē nodrošināja vietu izslēgšanas mačos.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par