Grandu “melnā svētdiena” – “Saint-Germain”, “Bayern” un “Real” piedzīvo pirmos zaudējumus nacionālajos čempionātos

03/10/2021 23:55
Markinjuss, Lionels Mesi un Neimars

Francija

Parīzes “Saint-Germain” šodien piedzīvojis pirmo zaudējumu “Ligue 1” turnīrā. Parīzieši pretinieku laukumā ar 0:2 piekāpās “Rennes” vienībai.

PSG laukumā sūtīja spēcīgāko pieejamo sastāvu ar Kilianu Mbapē, Neimaru, Lionelu Mesi, Anhelu Di Mariju, Marko Verati un citām zvaigznēm ierindā. Traumas dēļ mačā nepiedalījās Serhio Ramoss, taču pārējais sastāva kodols bija pieejams. Neskatoties uz to, PSG tā arī neguva vārtus pret “Rennes”.

Rezultātu 45. minūtē jeb pirmā puslaika izskaņā atklāja Gaitans Laborde. Savukārt otro puslaiku “Rennes” pamanījās uzsākt tieši tāpat kā noslēdza pirmo, proti, ar golu 46. minūtē tikai šoreiz Flaviena Taita izpildījumā. 68. minūtē bumbu pretinieku vārtos sita Kilians Mbapē, taču vārti netika ieskaitīti aizmugures dēļ.

Statistika liecina, ka PSG pret “Rennes” bija pārsvars bumbas kontrolē (68% pret 32%), tomēr sitienos vārtu virzienā situācija bija līdzīga (12 pret 13). “Rennes” turklāt četras reizes sita rāmī, kamēr PSG to nespēja ne reizi. Mesi kādā no epizodēm bumbu sita pa vārtu konstrukciju, taču tā arī bija bīstamākā PSG epizode.

PSG tādējādi cieta pirmo zaudējumu šajā “Ligue 1” sezonā. Līdz šai spēlei Parīzes komanda bija izcīnījusi astoņas uzvaras pēc kārtas, taču sēriju prata salauzt “Rennes”, kas guva tikai savu trešo panākumu.

Citos mačos “Angers” ar 3:2 apspēlēja “Metz”, “Lorient” un “Clermont” nospēlēja neizšķirti 1:1, “Monaco” ar 3:0 pārspēja “Bordeaux”, “Nantes” ar 2:0 uzvarēja “Troyes”, identisks rezultāts tika fiksēts arī “Lille” un “Marseille” mačā, bet “Lyon” par spīti palikšanai mazākumā noturēja pārsvaru pret “St. Etienne” – 1:0.

Anglija

Dienas centrālajā spēlē “Liverpool” un Mančestras “City” nospēlēja neizšķirti – 2:2, visi vārti tika gūti otrajā puslaikā. Rezultātu 59. minūtē atklāja Sadio Manē, uz ko viesi atbildēja ar Fila Fodena precīzu sitienu. 76. minūtē Mohameds Salāhs atkārtoti izvirzīja Liverpūles komandu vadībā, bet 81. minūtē Kevins de Bruine izglāba “City” no zaudējuma un panāca 2:2.

Ar tādu pašu rezultātu noslēdzās spēle starp “Crystal Palace” un Lesteras “City”, Totenhemas “Hotspur” ar 2:1 pieveica “Aston Villa”, bet “West Ham” ar 1:2 zaudēja “Brentford”.

Vācija

Pirmo zaudējumu šosezon piedzīvoja Minhenes “Bayern”, nespējot tikt galā ar Frankfurtes “Eintracht”. Vācijas klubam viss sākās labi, jo 29. minūtē Leons Gorecka to izvirzīja vadībā. Tiesa, jau trīs minūtes vēlāk aizsargs Martins Hinteregers izlīdzināja rezultātu, bet 82. minūtē serbu pussargs Filips Koštičs izrāva uzvaru “Eintracht” vienībai, kas Frankfurtes komandai bija pirmā šosezon.

Vēl “Mainz” ar 1:2 piekāpās Berlīnes “Union”, bet Leverkūzenes “Bayer” ar 4:0 sagrāva Bīlefeldes “Arminia”.

Itālija

Septīto uzvaru septiņās spēlēs Itālijas čempionātā izcīnīja “Napoli”, izbraukumā pārspējot “Fiorentina” ar 2:1. Uzvaras vārtus 50. minūtē guva aizsargs Amirs Rahmani. Pie uzvaras tika arī vicelīdere “Milan”, apspēlējot Bergamo “Atalanta” ar 3:2. Milānas komanda mača gaitā panāca trīs vārtu pārsvaru, tomēr pretinieki tai lika panervozēt, spēles noslēdzošajā nogrieznī iesitot divus golus.

Vēl “Bologna” ar 3:0 pieveica “Lazio”, “Sampdoria” un “Udineze” nospēlēja neizšķirti 3:3, “Verona” sagrāva “Spezia” ar 4:0, bet “Roma” bija pārāka cīņa pret “Empoli” – 2:0.

Spānija

Ar pirmo neveiksmi bija jāsamierinās arī Madrides “Real”, zaudējot Barselonas “Espanyol” ar 1:2. Uzvarētāju rindās precīzi bija Rauls de Tomass un Alešs Vidāls, kamēr vienīgos vārtus turnīra līderes labā iesita Karims Benzemā.

Citās spēlēs “Elche” ar 1:0 pārspēja “Celta Vigo”, “Getafe” un “Real Sociedad” uzvarētāju nenoskaidroja – 1:1, “Villareal” ar 2:0 apspēlēja “Betis”, bet “Granada” pietika ar vienu vārtu guvumu, lai paņemtu trīs punktus spēlē pret “Sevilla”.