PSG zvaigznes Mbapē un Neimārs gūst savainojumus izlašu pārbaudes spēlēs

21/11/2018 10:52

Pasaules futbola laukumos vakar tika aizvadītas vairākas valstsvienību pārbaudes spēles. Ar savainojumiem cīņas priekšlaicīgi savu izlašu sastāvā bija spiesti noslēgt Neimārs un Kilians Mbapē, savukārt Itālija tikai kompensācijas laika ceturtajā minūtē izrāva uzvaru pret ASV.

Anglijas pilsētā Miltonkīnsā notikušajā mačā starp Brazīliju un Kamerūnu pieckārtējo pasaules čempionu sastāvā bija tādi vīri kā Robertu Firminu, Viljans, Paulinju, vārtsargs Edersons, kā arī izlases lielākā zvaigzne Neimārs. 26 gadus vecais Parīzes “Saint-Germain” uzbrucējs gan jau spēles astotajā minūtē cirkšņa muskuļa savainojuma dēļ bija spiests pamest laukumu, viņa vietā nākot “Everton” pārstāvim Rišarlisonam.

Brazīliešiem visu pirmo puslaiku piederēja pārsvars momentos un bumbas kontrolē, tomēr pirmie vārti tika gūti puslaika pašā izskaņā, kad pēc Viljana izpildītā stūra sitiena lielisks sitiens ar galvu padevās tieši Rišarlisonam – 1:0. Kā vēlāk izrādījās, tie arī bija uzvaru nesošie vārti, jo nākamajās 45 minūtēs rezultāts saglabājās nemainīgs.

Trešdien savainojumā iedzīvojās arī otrs PSG uzbrukuma līderis Kilians Mbapē. 19 gadus vecais talants Francijas izlases cīņā pret Urugvaju 36. minūtē piespiedu kārtā tika nomainīts, jo cieta sadursmē ar urugvajiešu vārtsargu Martinu Kampanju. Kilians iedzīvojās pleca traumā, kas gan pēc franču mediju rīcībā esošās informācijas neesot nopietna, un Mbapē, visticamāk, nebūs jāizlaiž nākamās spēles.

Pēc bezvārtu neizšķirta pirmajā puslaikā mača otrajā cēlienā Francija uzbruka arvien mērķtiecīgāk un bīstamāk, kas vainagojās ar Urugvajas futbolista spēli ar roku soda laukumā, par ko tika nozīmēts 11 metru soda sitiens. “Chelsea” uzbrucējs Olivjē Žirū to sekmīgi arī realizēja, izvirzot pasaules čempionus vadībā. Žirū vēlāk bija iespēja dubultot Francijas pārsvaru, kamēr cīņas izskaņā iespēju izraut vismaz neizšķirtu neizmantoja PSG pārstāvis Edinsons Kavani. Tādējādi Pasaules kausa ceturtdaļfināla atkārtojumā pārāki arī šoreiz bija francūži.

Vēl vienā mačā Beļģijas pilsētā Genkā divu Pasaules kausa neiekļuvušo komandu duelī Itālija, pateicoties Milānas “Inter” pussarga Mateo Politano vārtu guvumam spēles 94. minūtē, izrāva uzvaru pret ASV. Eiropiešiem piederēja iespaidīgs pārsvars teju visos nozīmīgākajos statistikas rādītājos, tostarp bumbas kontrolē (72% pret 28%) un izpildītajos sitienos (19 pret trīs).