PSG zvaigznes sarūpē šovu; “Bayern” turpina vēsturisko sezonas sākumu; premjerlīgas favorīti klūp

22/08/2022 09:22
Parīzes

Anglija

Anglijas premjerlīgas 3. kārtas svētdienas mačos punktus zaudēja gan Londonas “Chelsea”, gan Mančestras “City”. “Chelsea”  ar ļoti vāju sniegumu izbraukumā kapitulēja Līdsas “United” (0:3). It īpaši neveiksmīga londoniešiem bija pirmā puslaika izskaņa – piecu minūšu laikā ielaisti divi vārti. Ar precīziem sitieniem Līdsas vienības rindās izcēlās jaunais amerikāņu talants Brendons Āronsons un spāņu uzbrucējs Rodrigo. Otrā puslaika sākumā “Chelsea” dominēja, kas gan neizpaudās gūtajos vārtos, tas rezultējās vēl negatīvāk – 69. minūtē Līdsas spēlētājs Džeks Harisons panāca nomācošu trīs vārtu pārsvaru. Londonas klubs no “bedres” neizrāpās, piedzīvojot pirmo zaudējumu šajā sezonā premjerlīgā.

Citā mačā Ņūkaslas “United” savā laukumā rādīja ļoti veiksmīgu sniegumu, taču ar to nepietika, lai pārspētu pērnā gada čempioni Mančestras “City”  (3:3). Jau piektajā minūtē Ilkajs Gundogans izvirzīja “City” vadībā, taču pēc pirmā puslaika vadībā bija mājinieki – Migula Almirona un Kaluma Vilsona precīzie sitieni ļāva mājiniekiem pārtraukumā doties ar cerībām paņemt punktus. Situācija Ņūkaslai izskatījās vēl patīkamāka pēc 54. minūtes, kad Kierans Tripjērs ar skaistu brīvsitienu panāca 3:1. Taču savu vārdu teica “City” zvaigznes. Vispirms Ērlings Halands mača 60. minūtē, un četras minūtes vēlāk Bernandu Silva viesiem ļāva uzelpot, uz tablo esot neizšķirtam. Nospiedošs Mančestras vienības pārsvars mačā izskaņā gan vairs nerezultējās vārtu guvumus, tādējādi arī “City” trešajā kārtā zaudēja pirmos punktus jaunajā sezonā.  Citā mačā Vesthemas “United” palīdzēja Mančestras “United” izkāpt no tabulas pēdējās vietas, pašiem nemaz nespēlējot. Vesthemas vienība savā laukuma ar 0:2 atzina “Brighton” pārākumu, piedzīvojot trešo zaudējumu tikpat mačos.

Vācija

Bundeslīgas vēsturē vienu no iespaidīgākajiem sezonas startiem turpina Minhenes “Bayern”. 3. kārtas mačā izbraukumā ar 7:0 sagrauta “Bochum” vienība. Jāatzīmē starpsezonas papildinājumu sniegums – Sadio Manē atzīmējās ar diviem precīziem sitieniem, savukārt nīderlandiešu aizsargs Matijss de Lihts guvā pirmos vārtus jaunā kluba rindās. “Bayern” 15 goli un savā cietoksnī tikai viens ielaists sitiens pirmajos trīs mačos ir bundeslīgas visu laiku labākais starts.

Svētdienas otrajā mačā Frankfurtes “Eintracht” un “Koln” futbolisti uzvarētāju nenoskaidroja (1:1).

Spānija

Sava jaunā kluba rindās veiksmīgu sniegumu parādījis kādreizējais “Bayern” spēlētājs Roberts Levandovskis. Pateicoties viņa “dublim”, “Barcelona” Spānijas čempionāta jeb “La Liga” otrās kārtas spēlē ar 4:1 izbraukumā pieveica “Real Sociedad” vienību. Ar rezultatīviem sitieniem barseloniešu rindās arī izcēlās Usmans Dembelē un Ansu Fatī.

Tikmēr “Madrides “Atletico” savā laukumā zaudējusi pirmo reizi kopš februāra, ar 0:2 piekāpjoties “Villareal”.

Bilbao “Athletic” savā laukumā mača pirmajā puslaikā izmantoja vienu no diviem veiktajiem sitieniem vārtu taisnstūrī, ar ko bija pietiekami, lai svinētu uzvaru arī visā spēlē – ar 1:0 apspēlēta “Valencia”.

Francija

Francijas čempionāta jeb “Ligue 1” otrajā kārtā par iespaidīgu šovu parūpējušās Parīzes “Saint-Germain” zvaigznes. Neimāra divi gūtie vārti un trīs rezultatīvas piespēles, Lionela Mesī 1+1, kā arī Kiliāna Mbapē “hat-trick” neatstāja nekādas cerības “Lille” vienībai – mača beigās graujošs 7:1. Jāizceļ arī viens rekorda atkārtojums – jau mača 8. sekundē Mbapē izvirzīja “PSG” vadībā, atkārtojot ātrāko vārtu guvumu “Ligue 1” vēsturē.