Pukinsks: Jau iepriekš bija skaidrs, ka 2020. gadā dzīvosim taupīgāk nekā līdz šim

Edgars Pukinsks, Sportazinas.com
Edgars Pukinsks Foto: facebook.com/futbols/

Latvijas Futbola federācija () 2020.gada budžeta veidošanā neatsakās no kvalitāti un attīstību sekmējošiem izdevumiem, uzsver organizācijas ģenerālsekretārs .

LFF vadība turpina darbu pie federācijas nākamā gada budžeta apkopošanas, tajā, kā jau pausts iepriekš, paredzot finansiālās rocības samazinājumu. LFF skaidro, ka pretēji medijos paustajam, budžeta veidošanas process neparedz federācijas štatu plānveida samazinājumu. Turklāt finansiālo spēju mazināšanās, pretēji paustajiem pieņēmumiem, neesot saistāma ar kādu konkrētu notikumu vai personu.

Pukinsks atzīmē, ka Latvijas jumtorganizācija ir atteikusies no projektiem, kuri ir jauki, bet ne absolūta nepieciešamība.

“Mūsu mērķis ir optimizēts minimuma budžets, kurā neatsakāmies no kvalitāti un attīstību sekmējošiem izdevumiem, vienlaikus saglabājot pilnu pašnoteikšanos, prognozējamību un dzīvi saskaņā tikai un vienīgi ar savu faktisko rocību. Jau iepriekš bija skaidrs, ka 2020.gadā dzīvosim taupīgāk nekā līdz šim. Esam par to runājuši atklāti, jo vēlamies izaicinājumiem skatīties acīs un šajā procesā attīstīt sevi kā organizāciju, vēl skaidrāk apzinoties mūsu prioritātes, vīziju un mērķus,” LFF citē Pukinska teikto. “Vēlamies saglabāt un celt ar LFF saistīto procesu kvalitāti, tāpēc štatu samazināšana kā mērķis nekad nav bijusi mūsu dienaskārtības sastāvdaļa. Pavisam skaidri un gaiši – tāda netiek plānota.”

Jautāts par iemesliem, kāpēc LFF šīgada budžets paredzēts ar aptuveni 30% samazinājumu, federācijas ģenerālsekretārs norāda, ka budžeta optimizēšana ir visas futbola sabiedrības interesēs un kā starpposms pārejai uz ilgtspējīgi stabilu budžetu.

“Iemesli nav meklējami kādā konkrētā apstāklī. Tas ir apstākļu un procesu kopums, kādiem LFF bija pakļauta ilgākā laika posmā. Dažādo notikumu kopums ir izgaismojis nepilnības mūsu sistēmā, kuras ar pilnu atbildību cenšamies novērst. Tāpat aktīvi turpinās darbs ar mūsu starptautiskajiem partneriem, kuru acīs mums pēc daudzajiem politiskajiem un neskaidrības raisošajiem notikumiem ir jāatjauno LFF kā uzticama sabiedrotā tēls. Kā jau esmu paudis iepriekš, kopējās situācijas stabilizēšanai ir nepieciešams laiks, pacietība un futbola ģimenes vienotība. Vēlos uzsvērt, ka līdz šim īstenotie iekšējie procesi, kas vērsti uz mūsu stabilizēšanos, iedrošina tālākam darbam un demonstrē stratēģisku LFF pieeju problēmjautājumiem,” skaidro Pukinsks.

LFF 2020.gada budžeta pirmā versija tiks izskatīta 20.janvāra LFF valdes sēdē, bet budžeta apstiprināšana paredzēta februāra sākumā.

Pirmdien valdes sēdē tiks skatīts nacionālās izlases galvenā trenera jautājums, līdz ar to nākamnedēļ varētu būt lielāka skaidrība, vai Slaviša Stojanovičs saglabās savu amatu.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par