Laksai 12 punkti un labākais +/- rādītājs panākumā Eirolīgā, D. Strautmane piedzīvo savainojumu

09/11/2022 22:31
Kitija Laksa

FIBA Eirolīga

Latvijas basketboliste Kitija Laksa trešdien Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Eirolīgas mačā izcēlās ar 12 punktiem un palīdzēja Boloņas “Virtus Segafredo” tikt pie panākuma. Boloņas vienība izbraukumā ar rezultātu 88:69 (17:19, 35:23, 20:12, 16:15) pārspēja “Polkowice” komandu no Polijas.

Laksa laukumā bija 31 minūti un 28 sekundes, kuru laikā realizēja vienu no pieciem divu punktu metieniem, divus no astoņiem tālmetieniem un četrus soda metienus. Viņa arī atzīmējās statistikā ar divām atlēkušajām bumbām, trīs rezultatīvām piespēlēm, divām piezīmēm, vienu kļūdu, trīs pārtvertām piespēlēm, sakrāja labāko +/- rādītāju Boloņas komandā +22 un efektivitātes koeficientu deviņi. Uzvarētāju rindās rezultatīvākā ar 24 gūtajiem punktiem bija Ivana Dojkiča, kamēr mājinieces no neveiksmes neglāba Sašas Čadžo 15 punkti.

Savukārt Dignas Strautmanes pārstāvētā Pirejas “Olympiacos”, kuru vada Mārtiņš Zībarts, citā spēlē piedzīvoja neveiksmi. Pirejas vienība A grupā izbraukuma spēlē ar rezultātu 89:95 (17:26, 19:29, 24:24, 29:16) piekāpās Stambulas “Fenerbahce”, latvietei gūstot savainojumu.

Strautmane laukumā bija sešas minūtes un 32 sekundes, kuru laikā pa grozu nemeta, sakrāja negatīvu +/- rādītāju -4 un noslēdza maču ar neitrālu efektivitātes koeficientu. Latvijas basketboliste guva savainojumu pirmās ceturtdaļas izskaņā, kad neveiksmīgā epizodē mēģināja nospēlēt aizsardzībā, taču, iespējams, izmežģīja potīti vai satraumēja ceļgalu un vairs nevarēja pamest laukuma pati saviem spēkiem. Uzvarētāju rindās Nataša Hovarda izcēlās ar 23 punktiem un septiņām atlēkušajām bumbām, kamēr “Olympiacos” vienībā Megana Gustafsone guva 30 punktus un izcīnīja desmit atlēkušās bumbas.

Citā A grupas spēlē Šteinbergas Buržas “Tango” savā laukumā ar rezultātu 70:73 (13:26, 21:8, 17:20, 19:19) piekāpās Prāgas ZVVZ USK basketbolistēm. Šteinberga spēlēja 23 minūtes un septiņas sekundes, kuru laikā, realizējot četrus no astoņiem divu punktu metieniem un vienu no diviem soda metieniem, guva deviņus punktus. Viņa arī izcīnīja trīs atlēkušās bumbas, vienu reizi rezultatīvi piespēlēja, tika pie vienas piezīmes, pārtvēra vienu piespēli, sakrāja neitrālu +/- rādītāju un efektivitātes koeficientu astoņi. Mājinieču labā 20 punktus guva Ivonna Andersone, kamēr uzvarētāju panākumu nodrošināja Alisa Tomasa, kura izcēlās ar 28 punktiem, deviņām atlēkušajām bumbām un sešām rezultatīvām piespēlēm.

Tikmēr B grupas spēlē Gulbes Salamankas “Perfumerias Avenida”, Latvijas basketbolistei laukumā nedodoties, viesos ar rezultātu 54:71 (13:20, 19:16, 8:21, 14:14) zaudēja Skio “Famila” vienībai.

Katras grupas četras labākās komandas kvalificēsies izslēgšanas spēlēm, bet piekto un sesto vietu īpašnieces sezonu turpinās Eiropas kausā. Šosezon FIBA Eirolīgā nestartē Latvijas čempionvienība “TTT Rīga”, kas pagājušajā sezonā iekļuva izslēgšanas spēlēs, kur ceturtdaļfināla sērijā piekāpās Stambulas “Fenerbahce”. Pērn par čempionēm kļuva Ungārijas vienība “Sopron”, kas finālā pārspēja “Fenerbahce”.

FIBA Eirokauss

Latvijas basketbolistes Aija Jurjāne un Ieva Pulvere trešdien FIBA Eirokausa mačā guva septiņus punktus, taču tas neglāba Stambulas “Galatasaray” no zaudējuma. Stambulas vienība C apakšgrupas spēlē izbraukumā ar rezultātu 63:71 (20:22, 15:11, 9:13, 19:25) piekāpās Pještjani “Čajky” vienībai no Slovākijas.

Pulvere laukumā bija 20 minūtes un 34 sekundes, kuru laikā realizēja vienu divu punktu metienu, vienu no trijiem tālmetieniem un divus soda metienus. Viņa arī izcīnīja trīs atlēkušās bumbas, divas reizes rezultatīvi piespēlēja, četras reizes pārkāpa noteikumus, sakrāja +/- rādītāju +1 un efektivitātes koeficientu desmit.

Tikmēr Jurjāne laukumā pavadītās 30 minūtēs un 37 sekundēs guva divus no četriem divu punktu metieniem un vienu no trijiem tālmetieniem, kā arī izcīnīja sešas atlēkušās bumbas, pa reizei rezultatīvi piespēlēja, pārkāpa noteikumus, pieļāva kļūdu un pārtvēra piespēli, tika pie +/- rādītāja +1 un efektivitātes koeficienta desmit. “Galatasaray” rindās 22 punktus guva Kamile Nacickaite, bet uzvarētāju panākumu sekmēja Kešunana Džeimsa, kura izcēlās ar 27 gūtajiem punktiem.

Savukārt I apakšgrupas mačā Paula Strautmane un  “Cadi La Seu” viesos ar rezultātu 63:54 (19:16, 16:11, 10:15, 18:12) uzvarēja Brenas “Castors” no Beļģijas. Strautmane spēlēja 20 minūtes un 32 sekundes un guva sešus punktus, realizējot divus no trijiem tālmetieniem, izcīnīja četras atlēkušās bumbas, sakrāja trīs piezīmes, pieļāva trīs kļūdas, pārtvēra vienu piespēli, tika pie +/- rādītāja +7 un noslēdza maču ar efektivitātes koeficientu septiņi.

“Cadi La Seu” vienībā rezultatīvākā ar 12 gūtajiem punktiem bija Džūvela Tunstula, kamēr laukuma saimnieču labā 16 punktus guva Omula Sara-Kulibalī.

FIBA Eirokauss aiz FIBA Eirolīgas ir otrā ranga turnīrs, un tajā šosezon spēlē sešas latviešu pārstāvētās komandas, katra savā apakšgrupā. Eirokausa pamatturnīra sacensības norisinās divās reģionālās konferencēs, kurā katrā ir pa sešām grupām ar četrām komandām. Izslēgšanas turnīrā iekļūs katras grupas divas labākās vienības un vēl pa četrām labākajām trešo vietu īpašniecēm katrā konferencē.