Punnenovs atvaira 35 metienus uzvarā Šveices čempionātā

10/10/2021 11:48
Ivars Punnenovs

Latvijas vārtsargs Ivars Punnenovs sestdien demonstrēja teicamu sniegumu Šveices hokeja augstākās līgas (NL) spēlē, palīdzot Langnavas “Tigers” komandai izcīnīt uzvaru. “Tigers” viesos ar rezultātu 4:2 (1:1, 2:1, 1:0) uzveica Cīrihes “Lions”.

Punnenovs atvairīja 35 no 37 pretinieku mestajām ripām. “Tigers” paspārnē ir vairāki Latvijas hokejisti, taču tikai Punnenovs no viņiem sestdien devās laukumā. Latviešu vārtsargs šosezon septiņos mačos vidēji ielaidis 3,17 vārtus un atvairījis 92,09% metienu, otrajā statistikas rādītājā ieņemot septīto vietu līgā.

Tikmēr uzbrucēja Kaspara Daugaviņa pārstāvētā “Bern” mājās ar 1:2 (1:0, 0:0, 0:1, 0:0, 0:1) pēcspēles metienu sērijā zaudēja “Biel-Bienne” komandai. Daugaviņš spēlēja 19 minūtes un 53 sekundes, kuru laikā divreiz meta pa vārtiem, uzvarēja četros no pieciem iemetieniem un tika pie neitrāla lietderības koeficienta. Viņš arī nerealizēja vienu “bullīti” pēcspēles metienu sērijā.

Tāpat neveiksmi cieta uzbrucējs Ronalds Ķēniņš un “Lausanne”, kas savā laukumā ar 1:3 (0:0, 1:2, 0:1) piekāpās “Friborug-Gotteron”. Ķēniņš spēlēja 21 minūti un 17 sekundes, trīsreiz meta pa vārtiem, bloķēja divus metienus un tika pie negatīva lietderības koeficienta -1. Uzbrucēja Denisa Smirnova un aizsarga Sanda Smona pārstāvētā Šveices vicečempione Ženēvas “Servette” sestdien nespēlēja.

Turnīra tabulā visas četras Latvijas hokejistu pārstāvētās komandas atrodas līdzās. “Lausanne” ar 14 punktiem 11 spēlēs ir devītā, “Bern” ar 14 punktiem 13 cīņās ir desmitā, “Tigers” ar 12 punktiem 13 mačos ieņem 11.pozīciju, bet “Servette” ar deviņiem punktiem 12 dueļos ir priekšpēdējā 13 komandu konkurencē. Iepriekšējā sezonā Nacionālās līgas turnīra finālā Ženēvas “Servette” piekāpās “Zug” hokejistiem.

Citviet sestdien Latvijas hokeja izlases vārtsargs Jānis Kalniņš atvairīja 27 pretinieku metienus Vēkšes “Lakers” zaudējumā izbraukumā ar 2:3 (0:1, 0:1, 2:1) pret “Lulea” Zviedrijas čempionāta (SHL) mačā. Viesiem divus (1+1) rezultativitātes punktus guva Glens Gustafsons.

Tikmēr Rodrigo Ābola pārstāvētie “Orebro” hokejisti viesos ar 1:2 (1:1, 0:1, 0:0) piekāpās “Skelleftea”. Ābols uz ledus pavadīja 18 minūtes un deviņas sekundes, šajā laikā vienreiz metot pa vārtiem, uzvarot 40% iemetienu un tiekot pie +/- rādītāja -1.

“Lakers” ar 18 punktiem deviņās spēlēs atrodas trešajā vietā, bet “Orebro” ar septiņiem punktiem septiņās cīņās ieņem 11.vietu 14 komandu konkurencē. Pagājušajā sezonā Vekšes “Lakers” finālā pieveica “Rogle” vienību.