Puse Tokijas iedzīvotāju neatbalsta pārceltās olimpiādes norisi 2021.gadā

Olimpiāde, sportazinas.com
Olimpisko spēļu logo | Foto: CHARLY TRIBALLEAU / AFP

Puse no Japānas galvaspilsētas Tokijas iedzīvotājiem uzskata, ka nākamgad nevajadzētu noritēt pārceltajai olimpiādei, kuras norise bija plānota šajā vasarā, pirmdien vēsta aptauju, ko veica mediji “Kyodo News” un “Tokyo MX”.

Abas organizācijas aptauju veica laika posmā no 26. līdz 28.jūnijam, saņemot 1030 respondentu atbildes.

Aptaujas rezultāti liecina, ka 51,7% aptaujāto pauž cerību, ka olimpiāde nākamgad nenotiks vai tiks pārcelta vēl par gadu. Savukārt 46,3% respondentu norādījuši, ka vēlētos, lai četrgades notikums noris.

No personām, kura norādījušas, ka nevēlas, lai notiktu olimpiskās spēles, 27,7% pauž cerību, ka tās tiks atceltas pilnībā, savukārt 24% aptaujāto cer, ka tās vēlreiz tiks pārceltas.

Savukārt pretēju viedokli paudušie 31,1% gadījuma norādījuši, ka spēlēm būtu jānoris mazākā mērogā bez skatītājiem. 15,2% ir gatavi spēles redzēt pilnā spektrā.

Iespēja, ka olimpiāde tiks pārcelta vēl par gadu, teju neeksistē, jo jau iepriekš Japānas, kā arī Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) pārstāvji skaidri norādījuši, ka olimpiskās spēles netiks pārceltas, jo tas neizmērojami apgrūtinās pārējo sacensību norisi. Tāpat pamatīgas problēmas sagādātu finanšu un loģistikas jautājumi.

Tikmēr cita aptauja atklājusi, ka līdzšinējā Tokijas gubernatore Juriko Koike, visticamāk, 5.jūlijā tiks pārvēlēta uz vēl vienu termiņu. Koike iepriekš aktīvi iesaistījusies olimpiādes rīkošanā un pagājušajā mēnesī sarunā ar ziņu aģentūru AFP norādīja, ka olimpiskās spēles notiks par 120%.

nākamvasar norisināsies no 23.jūlija līdz 8.augustam jeb tajā pašā laika periodā, kad bija paredzētas šovasar.

Kopš 1948.gada vasaras olimpiskās spēles notikušas ik pēc četriem gadiem. Lai gan olimpiskās spēles pieredzēja boikotus, teroraktus un protestus, tās ne reizi netika pārceltas, taču šoreiz koronavīrusa straujā izplatība pasaulē liegs sportistiem šovasar pulcēties Tokijā.

Pasaules vēsturē līdz šim atceltas tikai trīs olimpiskās spēles un visos gadījumos tas notika kara dēļ.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par