Putins: Krievijai jāatzīst vaina dopinga pārkāpumos, taču tā nav bijusi valsts politika

20/12/2018 19:59
Vladimirs Putins, www.sportazinas.com
Krievijas sportā ir pieļauti dopinga pārkāpumi, par ko jāuzņemas atbildība attiecīgajām struktūrām, ceturtdien ikgadējā preses konferencē paziņoja valsts prezidents Vladimirs Putins. Tomēr viņš noliedza, ka dopinga sistēma Krievijā tika uzturēta valsts politikas līmenī.

Cīņā pret dopingu Krievijā ir “veikts milzu darbs”, bet problēma līdz galam nav atrisināta, sacīja Putins.

“Tā kā šādi [dopinga] fakti ir bijuši, mums tas jāatzīst un jāsaka, ka tā ir mūsu vaina,” Putinu citēja aģentūra TASS. “Tātad mēs nespējām pienācīgi organizēt darbu cīņā pret dopingu. Tieši tajā ir vainojamas organizācijas un valsts struktūras, kuru pienākums bija to paveikt labākajā veidā.”

Savukārt dopinga organizēšana valsts līmenī, pēc Putina teiktā, Krievijā “nekad nav bijusi un nekad nebūs”.

KONTEKSTS: 

Pasaules Antidopinga aģentūras (WADA) neatkarīgā komisija Ričarda Maklarena vadībā 2016. gada decembrī informēja, ka vairāk nekā tūkstoš Krievijas sportistu guva labumu no dalības organizētā dopinga sistēmā, kas ilga četrus gadus kopš 2011. gada.

Plašo dopinga pārkāpumu dēļ Krievijai bija liegts ar savu karogu startēt 2018. gada Phjončhanas ziemas olimpiskajās spēlēs. Vieglatlētikā Krievijas sportisti starptautiskās sacensībās arvien drīkst piedalīties tikai kā neatkarīgi atlēti ar īpašu atļauju.

Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) oficiāli pieprasījusi dopinga pārkāpumos par vainīgiem atzītajiem 11 Krievijas atlētiem atdot 2014. gada Soču ziemas olimpisko spēļu medaļas.

Informāciju sagatavoja LSM.lv

Pieslēgties

Dienas fokusā

Indulis Bikše
24/01/2022 14:46

Bikše par kvotas atdošanu citam sportistam: Tā ir sodīšana, par to, ka pateicu taisnību

Pēc Latvijas Slēpošanas federācijas (LSF) paziņojuma, ka Pekinas olimpisko spēļu dalībai apstiprināts distanču slēpotājs Roberts Slotiņš, vēl bija cerība, ka LSF mainīs savu nostāju, aģentūrai LETA atklāja distanču slēpotājs Indulis…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…