Putins: Maskava neaizkavēs Krievijas sportistus piedalīties olimpiskajās spēlēs

Vladimirs Putins, Sportazinas.com
foto: The Independent

Krievijas Federācijas prezidents Vladimirs Putins šodien izteicies, ka nekādā veidā neaizkavēs Krievijas sportistus piedalīties Phjončhanas olimpiskajās spēlēs zem nosaukuma “Olimpiskie sportisti no Krievijas”.

“Maskava neaizkavēs nevienu Krievijas sportistu, kurš vēlas sacensties nākamā gada ziemas olimpiskajās spēlēs kā neitrāls dalībnieks. Mēs, bez šaubām, nepaziņosim par jebkāda veida boikotu un neaizliegsim mūsu sportistiem piedalīties olimpiskajās spēlēs,” Krievijas prezidentu citē portāls Interfax.

Jau vēstīts, ka Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) otrdien par antidopinga pārkāpumiem piesprieda diskvalifikāciju Krievijas Olimpiskajai komitejai.

Līdz ar to Krievija nevarēs piedalīties nākamā gada februārī gaidāmajās Phjončhanas olimpiskajās spēlēs. Krievu sportisti gan varēs startēt četrgades nozīmīgākajā forumā, taču to viņi drīkstēs darīt zem neitrāla karoga.

 

Atsevišķi šīs valsts sportisti zem īpašiem nosacījumiem tiks uzaicināti uz Phjončhanas olimpiskajās spēlēm. Viņiem Olimpiādē būs jāpiedalās zem neitrāla karoga. Ja kāds no šiem sportistiem kļūs par čempionu, stadionā tiks atskaņota olimpiskā himna.

Krievijas sportisti, kuri drīkstēs startēt februārī gaidāmajās olimpiskajās spēlēs, izvēlēsies īpašs panelis, darot to ar lielu piesardzību. Tiks izvēlēti tie atlēti, kuri ir kvalificējušies Olimpiādei, kuri ir “tīri”, kuri nekad nav diskvalificēti par dopinga lietošanu un nav pārkāpuši antidopinga noteikumus, kuri ir veiksmīgi izgājuši dopinga pārbaudes pirms olimpiskajām spēlēm. Tāpat šiem atlētiem būs jāiziet papildus dopinga kontrole, lai būtu pārliecība, ka viņi ir godīgi.

Krievijas atlētiem, kuri piedalīsies olimpiskajās spēlēs, uz formastērpiem būs rakstīts “Olympic athlete from Russia” (OAR).

Tavs viedoklis

Esi pirmais, kas atstāj komentāru!

Paziņot par
avatar