R. Kurucs par spēlēšanu kopā ar brāli: Mums bērnībā bija sapnis, kuru tagad izdzīvojam kopā

12/08/2023 21:46
Nokopēts
Rodions Kurucs

Latvijas izlases basketbolists Rodions Kurucs sarunā ar “Sportazinas.com” pēc aizvadītās pārbaudes spēles pret Dominikānu vērtējis aizvadīto maču un aprakstījis sajūtas būt laukumā kopā ar brāli Artūru.

Jau vēstīts, ka Latvijas basketbola izlase šovakar “Arēnā Rīga” ar rezultātu 74:69 pārbaudes spēlē pārspēja Dominikānas valstsvienību. Rodions Kurucs izcēlās ar sešiem gūtajiem punktiem un septiņām atlēkušajām bumbām.

“Uzsitu stulbas piezīmes bišķiņ sākumā. Bijām “inconsistent” (nestabils sniegums) – vajadzēja spēlēt visu laiku vienā līmenī. Pieļāvām daudz stulbas kļūdas un domāju, ka tie arī bija lielākie mīnusi šodienas spēlē. Taču cīnījāmies, tāpēc arī uzvarējām,” sacīja Kurucs, kurš slavēja arī sanākušos līdzjutējus par fantastiski radīto atmosfēru.

Mačs pret Dominikānu mūsējiem izvērtās visai spraigs, tomēr Kurucs jau kaut ko tādu bija gaidījis. “Jā, jo viņi arī iepriekš pret mums treniņspēlē cīnījās līdz galam. Viņi ir kapātāji. Pats uz laukuma jutos ļoti labi. Daru savu darbu, vienīgi tie sodiņi sākumā mani mazliet izņēma no spēles. Vajadzēja nokontrolēt sevi vairāk un stabilāk nospēlēt aizsardzībā, bet kopumā bija OK.”

Otrajā ceturtdaļā viena no epizodēm bija visai zīmīga visai Kurucu dinastijai, jo pēc brāļa Artūra nesekmīgā metiena tieši Rodions savāca atlēkušo bumbu un raidīja to grozā. “Tas bija mans bračka? (smejas) Es neredzēju, bet forši – sanāca gandrīz kā sadarbība.”

“Tās ir neaprakstāmas emocijas,” spēlēšanu izlasē kopā ar brāli raksturoja Rodions. “Mēs kopā īsti nekad neesam spēlējuši, vienīgi kaut kad senāk Cēsīs. Jaunatnes izlasēs nesanāca, bet tagad uzreiz izlasē. Mums bērnībā vienmēr bija sapnis uzspēlēt kopā klubā vai izlasē. Tagad mēs izdzīvojam šo sapni kopā un tas ir forši.”

Dominikānai Rīgā nepievienojās valsts lielākā basketbola zvaigzne Karls Entonijs Taunss, kā arī divi citi NBA basketbolisti Als Horfords un Kriss Duarte. “Es pret viņiem esmu spēlējis, bet domāju, ka ar viņiem nekas savādāk nebūtu. Vienkārši Dominikāna varbūt vairāk caur viņiem spēlētu un mums vajadzētu savādāk darboties aizsardzībā, bet tas nebūtu nekāds jaunums. Dāvis jau teica – mums ir Čavars, kas pret viņu (Taunsu) ies (smejas).”

Trešdien Latvija aizvadīs noslēdzošo pārbaudes spēli Latvijā, kad spēkosies ar Somijas basketbolistiem. Savukārt 20. augustā jau Taivānā Latvija tiksies ar Puertoriko, bet 22. augustā turpat aizvadīs dueli pret Lietuvas basketbolistiem.

Kurucs atzina, ka komandā atmosfēra ir laba. “Ļoti labi viss ir. Vienīgais daudzi ir traumējušies, tāpēc arī pagaidām nav “pilna bilde”, bet nākamajās spēlēs vajadzētu visu sakārtot, salikt pa plauktiņiem un tad jau būs daudz labāk. Vasaras sākumā sanāca vairāk laika pavadīt Cēsīs, jo bija brīvs, bet tagad, kad treniņi, sanāk vairāk pa Rīgu. Braukāt šurpu turpu būtu bišķiņ pa daudz,” sacīja Kurucs, kura ģimene bija klātienē šodienas spēlē.”

TOP notikumi
1
X
2
1.7
4.51
4.79
4.5
3.9
1.72
3.64
3.85
2.06
1.26
5.75
11.5
1.26
6.5
9.75
4.57
3.84
1.85
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām