Ramoss atnes uzvaru “Real”, “City” zaudē punktus pret “Southampton”

05/07/2020 23:34

Spānijas futbola čempionāta kopvērtējuma līdere Madrides “Real” svētdien svinēja uzvaru 34.kārtas spēlē.

Madridieši viesos ar 1:0 (0:0) pārspēja Bilbao “Athletic”.

“Real” komandai šajā mačā bija neliels pārsvars un viesi biežāk apdraudēja pretinieku vārtus. Karaliskais klubs uzvaru nodrošināja 73.minūtē, kad Marsēlu nopelnīto “pendeli” realizēja Serhio Ramoss.

Madrides komandas kapteinis Ramoss šajā sezonā guvis desmit vārtus, turklāt izcēlies piecās no pēdējām septiņām cīņām.

Jau ziņots, ka no vadošajām komandām šīs kārtas ievadā Madrides “Atletico” mājās ar 3:0 (2:0) uzvarēja “Mallorca”.

Turnīra vadībā ar 77 punktiem 34 spēlēs ir Madrides “Real”, kas par septiņiem punktiem apsteidz savu tuvāko sekotāju “Barcelona”, kurai ir viens duelis rezervē, šovakar tiekoties ar “Villarreal”. Ar 62 punktiem 34 mačos trešo pozīciju ieņem “Atletico”, tālāk ar 57 un 54 punktiem 33 dueļos attiecīgi seko “Sevilla” un “Villarreal”, bet vadošo sešinieku ar 52 punktiem noslēdz “Getafe”.

Anglija

Anglijas futbola premjerlīgas šīs sezonas uzvarētāja “Liverpool” svētdien svinēja pirmo panākumu čempiones statusā.

Liverpūlieši 33.kārtas spēlē savā laukumā ar 2:0 (0:0) pārspēja Birmingemas “Aston Villa” komandu.

Jirgena Klopa vadītie vīri vadību ieguva vien 71.minūtē, kad Sadio Manē pēc piespēles soda laukumā no tuvas distances raidīja bumbu mērķī. Pamatlaika priekšpēdējā minūtē uzvaru nostiprināja nesen uz maiņu nākušais Kērtiss Džounss, kurš no aptuveni desmit metriem panāca 2:0.

Turpretī “Liverpool” tuvākā sekotāja Mančestras “City” viesos ar 0:1 (0:1) atzina “Southampton” pārākumu.

Uzvaru mājiniekiem nodrošināja spēles 16.minūtē Čē Edamsa gūtie vārti. “City” kļūdījās uzbrukuma veidošanā, un Edamss noķēra īsto mirkli, kad viesu vārtsargs Edersons bija izgājis no vārtiem. Jaunais angļu uzbrucējs no tālas distances raidīja bumbu taisnstūrī, tai sasniedzot savu mērķi.

Jau ziņots, ka no vadošajām komandām Mančestras “United” sestdien mājās ar 5:2 (3:1) uzvarēja “Bournemouth” un pakāpās uz ceturto pozīciju. Sestdienas centrālajā duelī “Chelsea” mājās ar 3:0 (2:0) uzvarēja “Watford” un nostūma “United” atpakaļ uz piekto vietu.

Tikmēr Londonas “Arsenal” viesos ar 2:0 (1:0) uzvarēja Vulverhemptonas “Wanderers”.Citā spēlē pārliecinošu uzvaru svinēja arī Lesteras “City”, kas savā laukumā ar 3:0 (0:0) uzvarēja Londonas “Crystal Palace”.

Priekšlaicīgi par čempionāta uzvarētāju tika kronēta “Liverpool”, kas 33 spēlēs iekrājusi 89 punktus. Tālāk ar 66 punktiem seko Mančestras “City”, par astoņiem punktiem mazāk ir Lesteras “City”, kas par punktu apsteidz “Chelsea”. “United” ar 55 punktiem ir piektā, bet “Wanderers” seko ar 52 punktiem.

Itālija

Bergāmo “Atalanta” komanda svētdien svinēja uzvaru Itālijas A sērijas futbola čempionāta 30.kārtas spēlē, pēc Milānas “Inter” neveiksmes piesakot pretenzijas uz pirmo trijnieku.

“Atalanta” viesos ar 1:0 (1:0) pārspēja “Cagliari” vienību.

Šosezon izcilu rezultativitāti demonstrējošie Bergāmo futbolisti šoreiz uzvarēja tikai ar vieniem gūtiem vārtiem. Viesiem uzvaru nodrošināja Luiss Murjels, kurš 27.minūtē realizēja 11 metru soda sitienu.

“Pendeli” ciemiņi nopelnīja pēc Andrea Karboni pārkāpuma, 19 gadus vecajam aizsargam atstājot mājiniekus mazākumā. Pirms tam pirmajā puslaikā spēles ar roku dēļ netika ieskaitīts viens “Cagliari” komandas vārtu guvums.

Tikmēr “Inter” savā laukumā ar 1:2 (1:0) atzina “Bologna” pārākumu.

Romelu Lukaku pirmā puslaika pusē gūtie vārti ļāva milāniešiem pirmās 45 minūtes uzvarēt ar 1:0. Otrā puslaika sākumā Roberto Soriano atstāja viesus mazākumā, bet nesekmīgi spēlēja arī “Inter”, jo Lautaro Martiness nerealizēja “vienpadsmitnieku”.

Boloņas komandai uzvaru nodrošināja divi Gambijas futbolisti. Vispirms 74.minūtē Musa Džuvara panāca 1:1, bet sešas minūtes vēlāk, abām vienībām spēlējot jau desmit vīru sastāvā, Musa Barrovs izvirzīja vadībā viesus.

Jau ziņots, ka A sērijas futbola grands Turīnas “Juventus” sestdien izcīnīja pārliecinošu uzvaru, bet savu 648.spēli čempionātā aizvadīja labi zināmais vārtsargs Džanluidži Bufons. “Juventus” Turīnas derbijā ar 4:1 (2:1) uzvarēja “Torino”.

Tikmēr turīniešu tuvākā sekotāja Romas “Lazio” savā laukumā ar 0:3 (0:2) atzina “AC Milan” pārākumu, tādējādi attālinoties no cerībām uz čempiontitulu.

“Juventus” 30 spēlēs iekrājusi 75 punktus, “Lazio” ir par septiņiem mazāk, bet Milānas “Inter” iekrājusi 64 punktus. Tālāk ar 63 punktiem seko Bergāmo “Atalanta”, “AS Roma” ir 48 punkti, bet vadošo sešinieku noslēdz “AC Milan” ar 46 punktiem.