“Real” kapteinis Ramoss par apzināti nopelnīto dzelteno kartīti saņēmis diskvalifikāciju

28/02/2019 20:25

Šodien notikušajā Eiropas Futbola federāciju asociācijas (UEFA) disciplinārās komitejas sēdē pieņemts lēmums ar divu spēļu diskvalifikāciju sodīt Madrides “Real” kapteini Serhio Ramosu.

Jau ziņots, ka pēdējo trīs sezonu uzvarētāja “Real” Čempionu līgas astotdaļdfināla pirmajā mačā izbraukumā ar 2:1 (0:0) izrāva uzvaru pār Nīderlandes vadošo klubu “Ajax”, sperot soli pretī ceturtdaļfinālam.

Savukārt Ramoss 89. minūtē trīs minūtes pēc noslēdzošo vārtu guvuma nopelnīja dzelteno kartīti, kas spānim bija trešā šajā turnīrā, tāpēc nākamais mačs viņam būs jāizlaiž. Tiesa, viņš pēc tam būs ierindā uz ceturtdaļfināla spēlēm, jo Čempionu līgas nolikums paredz, ka, sākot ar ceturtdaļfinālu dueļiem, visas nopelnītās kartītes tiek “nodzēstas”.

Kā vēstī UEFA mājaslapā izplatītais spriedums, “Ramoss acīmredzami apzināti gāja uz dzeltenās kartītes nopelnīšanu”. Līdz ar piešķirto diskvalifikāciju Serhio nevarēs palīdzēt “Real” atbildes spēlē pret “Ajax”, ko gan viņš nebūtu varējis darīt tik un tā, jo bija nopelnījis divus “plāksterus”, kā arī Čempionu līgas ceturtdaļfināla pirmajā mača, ja Madrides klubs sasniegs šo turnīra stadiju.

Tāpat bez diskvalifikācijas 32 gadus vecajam aizsargam būs jāšķiras no 1500 eiro lielas soda naudas.

Pats Ramoss pēc mača ar “Ajax” atzina: “Ņemot vērā rezultātu, es melotu, ja teiktu ka kaut kas tāds (dzeltenās kartītes nopelnīšanu) nebūtu manā prātā,” atklāts bija Ramoss. “Tas nav tāpēc, ka es nenovērtētu šo pretinieku, bet dažreiz ir jāpieņem lēmumi, un es to izdarīju.”

Savukārt aptuveni pēc stundas Ramoss “tviterī” jau izteicās pretēji.

“Man tas sāp visvairāk no visiem, bet gribu pateikt skaidri un gaiši, ka es dzelteno kartīti nenopelnīju apzināti. Tieši tāpat tas bija iepriekšējā spēlē pret “AS Roma”,” skaidroja futbolists. “Atbildes spēlē atbalstīšu komandu no tribīnēm ar cerību, ka varēšu piedalīties ceturtdaļfinālā.