Ramzijam filigrāni vārti “Arsenal” uzvarā pār CSKA, Eiropas līgā uzvaras favorītēm (VIDEO)

06/04/2018 00:38

UEFA Eiropas līgā šovakar tika aizvadītas pirmās ceturtdaļfināla spēles, visos dueļos uzvaras izcīnot laukuma saimniekiem.

Londonas “Arsenal” mačā pret Maskavas CSKA jau pirmajā puslaikā ielika drošus pamatus panākumam ne vien pirmajā cīņā, bet arī visā sērijā. Rezultātu devītajā minūtē atklāja Ārons Ramzijs, taču jau sešas minūtes vēlāk ar izcili izpildītu soda sitienu līdzsvaru 1:1 panāca viesu komandas pussargs Aleksandrs Golovins. Tas gan tikai vēl vairāk mobilizēja londoniešus, un pirmajās 45 minūtēs Igors Akinfejevs bija spiests kapitulēt vēl trīs reizes.

Ar diviem vārtiem izcēlās gan francūzis Aleksandrs Lakazets, gan arī pieminētais velsietis Ramzijs, kurš ar skaistu raidījumu ar pēdas ārmalu tobrīd panāca 3:1. Arī pēc lielā pārtraukuma lielgabalniekiem netrūka izdevības rezultātu padarīt vēl nepieklājīgāku, taču 4:1 saglabājās, arī skanot maču beigu svilpei.

Cita turnīra favorīte Madrides “Atletico”, abus vārtus gūstot pirmajā puslaikā, ar 2:0 pārspēja Lisabonas “Sporting”. Mača rezultātu jau pirmajā minūtē atklāja Koke, bet 40. minūtē pārsvaru dubultoja Antuans Grīzmans. Viesiem piederēja pārsvars bumbas kontrolē (55%-45%), taču pārvērst to vārtu guvumā Portugāles kluba spēlētājiem tā arī neizdevās. “Atletico” savā laukumā spēlē ļoti iespaidīgi, jau deviņos mačos pēc kārtas cīņu noslēdzot bez zaudētiem vārtiem.

Eiropas līgas galveno “nemiera cēlāju” Zalcburgas “Red Bull” šovakar apturēja itāliešu vienība Romas “Lazio” (4:2). Austrijas čempione iepriekšējā kārtā no turpmākas dalības izslēdza titulēto Dortmundes “Borussia” un arī ceturtdaļfinālu iesāka cerīgi, 30. minūtē pēc kosovieša Valona Berišas precīzās pendeles panākot 1:1. Vēlāk 71. minūtē japānis Takumi Minamano tikai minūti pēc uznākšanas laukumā vēlreiz atjaunoja līdzsvaru (2:2).

Tomēr cīņas atlikušajā daļā “Lazio” apstiprināju savu favorītes statusu, īsā laikā precīziem esot Felipem Andersonam un Čiro Imobilem un uzstādot gala rezultātu 4:2.

Visbeidzot minimālu uzvaru (1:0) pār Marseļas “Olympique” mājās nosargāja Leipcigas “Red Bull”. Vācijas Bundeslīgas klubs visa mača laika izpildīja tikai vienu sitienu sāncenšu vārtu rāmi, ar ko arī izrādījās pietiekoši panākuma izcīnīšanai. Uzvaras vārtu autors bija 22 gadus vecais vācu futbola talatans Timo Verners, kuram tas bija septītais precīzais raidījums šosezon, kopā ņemot Čempionu un Eiropas līgu.