Video. “Rangers” vārtsargs Lundkvists panāk Hašeku pēc NHL izcīnīto uzvaru skaita

19/12/2016 12:32

Ņujorka, 19.dec., LETA. Zviedru vārtsargs Henriks Lundkvists svētdien palīdzēja Ņujorkas “Rangers” komandai mājās pēcspēles metienos ar 3:2 (0:0, 0:1, 2:1, 0:0, 1:0) pārspēt Ņūdžersijas “Devils” vienību, līdz ar to panākot leģendāro čehu ripu ķērāju Dominiku Hašeku pēc Nacionālās hokeja līgas (NHL) regulārajā čempionātā izcīnīto uzvaru skaita.

Lundkvists atvairīja 29 metienus, izcīnot savu 389.uzvaru NHL regulārajos čempionātos. Savulaik to pašu spēja arī Hašeks, līdz ar to abi tagad dala pirmo vietu visu laiku uzvarām bagātāko Eiropā dzimušo vārtsargu duelī. Zīmīgi, ka šajā sarakstā 12.vietu ar 218 uzvarām ieņem Artūrs Irbe. Tiesa, laikā, kad vēl spēlēja Hašeks un Irbe, mači varēja noslēgties arī neizšķirti.

Hašeks savu hokejista karjeru jau ir noslēdzis, tāpēc Lundkvists jau nākamajā spēlē var kļūt par uzvarām bagātāko Eiropas vārtsargu pasaules labākajā hokeja līgā.

“Bērnībā Hašeks bija tas, no kura es iedvesmojos un mācījos, tāpēc iespēja panākt un apsteigt viņu man nozīmē ļoti daudz,” sacīja Lundkvists.

Ņujorkas klubs bija tuvu tam, lai zaudētu jau pamatlaikā, taču 73 sekundes pirms tā beigām Dereks Stepans panāca izlīdzinājumu 2:2, bet uzvaru “Rangers” nodrošināja Kevina Heijsa realizētais “bullītis”, kamēr Lundkvists tika galā trīs no četriem pēcspēles metieniem, nodrošinot komandai sesto uzvaru pēdējos septiņos mačos.

Svētdien panākumu sēriju turpināja Kolumbusas “Blue Jackets”, kas viesos ar 4:3 (0:0, 2:0, 1:3, 1:0) pagarinājumā pārspēja Vankūveras “Canucks”, tiekot pie devītās uzvaras pēc kārtas.

Otrajā periodā “Blue Jackets” panāca 2:0, taču trešā sākumā “Canucks” atspēlējās. Nepilnas piecas minūtes pirms pamatlaika beigām Brendons Sāds ar savu otro vārtu guvumu spēlē, vadībā atkal izvirzīja viesus, taču “Canucks” nepadevās un 69 sekundes pirms sirēnas panāca 3:3. Pēdējais vārds šajā mačā tomēr piederēja Kolumbusas klubam, kuram uzvaru papildlaika 46.sekundē nodrošināja Sets Džonss.

Uzvaru sēriju turpināja arī Rietumu konferences līdere Čikāgas “Blackhawks”, kas mājās ar 4:1 (0:0, 1:1, 3:0) uzvarēja Sanhosē “Sharks”, izcīnot piekto panākumu pēc kārtas.

“Blackhawks” ar 48 punktiem 34 spēlēs ir ne tikai Rietumu, bet arī visas līgas līdere.

Tikmēr Austrumu konferences pirmajā vietā ar 47 punktiem 34 mačos izvirzījusies “Rangers”, kurai divus punktus zaudē Stenlija kausa īpašniece Pitsburgas “Penguins”, kam ir divas spēles rezervē, bet vēl punkts mazāk ir Monreālas “Canadiens” un “Blue Jackets” hokejistiem. Zīmīgi, ka Kolumbusas vienība ir aizvadījusi tikai 29 spēles.

Tikmēr latvieša Zemgus Girgensona pārstāvētā Bufalo “Sabres” ar 31 punktu 30 spēlēs ir 14.vietā 16 komandu konkurencē, bet Atlantijas divīzijā viņi ir pēdējā – 8.vietā.