“Raptors” Losandželosā grauj “Clippers”; Polam “triple-double” Hjūstonas uzvarā (VIDEO)

12/12/2018 08:56

Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) šonakt divu konferenču vadošo klubu duelī smagāko zaudējumu šosezon cieta Losandželosas “Clippers”, kas savā laukumā pārliecinoši piekāpās visas līgas līdervienībai Toronto “Raptors” – 99:123. Tikmēr trīs zaudējumu sēriju pārtraukt izdevies Hjūstonas “Rockets”, kas mājās tika galā ar Portlendas “Trail Blazers” (111:104).

Mačā pret “Clippers” viesi no Toronto pirmo puslaiku noslēdza ar gūtiem 70 punktiem un 13 punktu handikapu (70:57), kas trešās ceturtdaļas beigās pieauga jau līdz nepieklājīgajiem +32 (103:71) un izdzēsa jebkādas šaubas par spēles uzvarētāju. “Raptors” šonakt palīdzēt nevarēja Kavai Lenards, bet rezultatīvākais ar 25 punktiem un deviņām atlēkušajām bumbām bija Serdžs Ibaka, tikmēr Kails Laurijs, kurš iepriekšējos piecos mačos kopā bija guvis tikai 15 punktus, šonakt izcēlās ar 21 (+septiņas piespēles).

Jāatzīmē arī lietuvieša Jona Valančūna 16 punkti, cīņā iesaistoties no rezervistu soliņa. Savukārt “Clippers” rindās produktīvākie bija rezervisti Bobans Marjanovičs (18 punkti, septiņas bumbas zem groziem) un Tairons Voless (15p.).

Duelī Hjūstonā starp “Rockets” un “Trail Blazers” mājinieki jau pirmajā ceturtdaļā nonāca iedzinējos ar -15 (12:27), tomēr vēl pirms perioda beigu sirēnas spēja pietuvoties līdz 27:29. Līdzīga spēkošanās turpinājās arī otrajā ceturtdaļā un trešajā ceturtdaļā, bet izšķirošā ceturkšņa ievadā “Rockets” jau pamazām sāka atrauties un iekrāja 17 punktu atstatumu (100:83).

“Trail Blazers” gan vēl spēja sarūpēt nelielu intrigu un samazināja deficītu līdz -5 (99:104), tomēr mača noslēdzošajās minūtēs reāli draudi Hjūstonas vienības panākumam netika radīti. Ar “triple-double” šajā spēlē izcēlās Kriss Pols (11 punkti, 11 bumbas, desmit piespēles), 29 punktus pievienoja Džeimss Hārdens, bet rezervisti Džeralds Grīns, Danuels Hauss un Nene guva attiecīgi 13, 12 un desmit punktus.

Savukārt Portlendu no zaudējuma neglāba allaž rezultatīvais sākumsastāva aizsargu duets Demiens Lilards (34 punkti) un S.Dž. Makolums (23 punkti).

NBA pamatturnīrs, 12. decembris

Hjūstonas “Rockets” – Portlendas “Trail Blazers” 111:104 (27:29, 24:25, 30:24, 30:26);

Sanantonio “Spurs” – Fīniksas “Suns” 111:86 (29:20, 30:26, 39:18, 23:22);

Losandželosas “Clippers” – Toronto “Raptors” 99:123 (23:36, 34:34, 17:33, 25:20)