“Raptors” neatstāj nekādas cerības “Celtics”; “Knicks” rezervisti sarūpē otro uzvaru pēc kārtas (VIDEO)

27/02/2019 08:41

Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) piekto zaudējumu pēdējās septiņās spēlēs šonakt piedzīvoja Bostonas “Celtics”, izbraukumā pārliecinoši atzīstot Toronto “Raptors” pārākumu – 95:118. Tikmēr jau otro panākumu pēc kārtas savā laukumā pēc 18 zaudējumu sērijas pārtraukšanas guva Ņujorkas “Knicks”.

Duelī Toronto starp “Raptors” un “Celtics” par pagrieziena punktu kļuva otrā ceturtdaļa, kurā mājinieki guva 36 punktus, kamēr “ķelti” spēja atbildēt vien ar 13, tādējādi puslaika pārtraukumā Kanādas klubs devās, atrodoties vadībā ar 66:45. Laukuma saimnieki kontrolēja notikumus arī otrajā puslaikā, pārsvaram uz brīdi sasniedzot pat 31 punkta apmērus un ne mirkli neradot šaubas par mača uzvarētāju.

“Raptors” labā 25 punkti un astoņas atlēkušās bumbas Paskālam Siakam, kamēr Kavai Lenards 26 minūtēs sakrāja 21 punktu. Pretējā nometnē ļoti pieticīgu maču aizvadīja Kairījs Ērvings, kurš realizēja tikai trīs no izpildītajiem desmit metieniem no spēles un cīņu noslēdza ar septiņiem punktiem. Rezultatīvākais “Celtics” spēlētājs ar 17 punktiem bija Markuss Moriss.

Bostona (bilance 37-24) kopš Visu zvaigžņu spēles pārtraukuma piedzīvojusi zaudējumus visās trijās līdzšinējās spēlēs, kamēr “Raptors” kontā astoņas uzvaras pēdējos desmit mačos un stabila otrā pozīcija (45-17) Austrumu konferences kopvērtējumā.

Tikmēr otra spēli pēc kārtas savus līdzjutējus iepriecināt izdevies Ņujorkas “Knicks”, kas slavenajā “Madison Square Garden” ar rezultātu 108:103 pārspēja Orlando “Magic”, kas, atšķirībā no ņujorkiešiem, joprojām turpina aktīvu cīņu par vietu “play-off”.

“Knicks” vēl noslēdzošās ceturtdaļas ievadā atradās iedzinējos ar 78:90, tomēr lieliski spēlējošie rezervisti kaldināja lielisku sniegumu noslēdzošajās 12 minūtēs (30:13), mājiniekiem pirmo reizi vadībā izvirzoties trīs minūtes pirms pamatlaika beigām un noturot pārsvaru līdz pat mača beigām.

“Knicks” rezervisti kopumā guva 75 no komandas 108 punktiem, kamēr “Magic” palīdzība “no soliņa” bija vien septiņu punktu izteiksmē. Lielisku maču aizvadīja debitants Mičels Robinsons, kura rēķinā 17 punkti, 14 atlēkušās bumbas, seši bloķēti metieni un trīs pārtvertas bumbas, bet rezultatīvākais ar 19 punktiem bija Emanuels Mudiejs. Tikmēr “Magic” sastāvā pa 26 punktiem guva Ārons Gordons un Nikola Vučevičs (+11 atlēkušās bumbas un sešas piespēles).

Visbeidzot aizraujoša cīņa šonakt bija vērojama Denverā, kur Oklahomsitijas “Thunder” mača gaitā spēja atspēlēt 18 punktu deficītu un noslēdzošās ceturtdaļas vidū pārņēma vadību (100:97), tomēr atlikušajā laikā iniciatīva atkal pārgāja “Nuggets” rīcībā, mājiniekiem galu galā izcīnot panākumu ar 121:112.

Pavisam tuvu savam kārtējam “triple-double” šonakt bija Nikola Jokičs – 36 punkti, deviņas bumbas un desmit piespēles, bet attiecīgi 23 un 20 punktus pievienoja Vils Bārtons un Džamals Marejs. “Thunder” rindās pavisam nedaudz līdz “triple-double” pietrūka arī Raselam Vestbrukam (22 punkti, 14 atlēkušās un deviņas piespēles). 20 gūto punktu robežu sasniedza arī Pols Džordžs (25 p. + astoņas bumbas + septiņas piespēles) un Džerami Grants (21 p.).