“Raptors” visu nokārto dramatiskā sestajā spēlē un pirmo reizi triumfē NBA (VIDEO)

14/06/2019 06:48

Naktī uz piektdienu pēc Latvijas laika pirmo reizi Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) vēsturē par čempioni kļuva Toronto “Raptors” komanda.

“Raptors” viesos svinēja uzvaru ar rezultātu 114:110, sērijā gūstot panākumu ar 4-2. Šī bija pēdējā spēle pašreizējā “Warriors” mājas arēnā, jo nākamsezon komanda pārcelsies uz jaunu mājvietu.

Labākie spēlētāji

“Raptors” sastāvā fantastisku mača izskaņu, realizējot vairākus svarīgus tālmetienus, aizvadīja Freds Vanvlīts, kurš sakrāja 22 punktus un realizēja piecus no 11 trīspunktu metieniem.

Rezultatīvākie uzvarētājiem bija Paskāls Sjakams un Kails Laurijs, kuri katrs guva pa 26 punktiem. Sjakams pievienoja arī desmit atlēkušās bumbas, bet Laurija kontā desmit rezultatīvas piespēles.

Tikmēr finālsērijas MVP Kavai Lenards guva 22 punktus, bet vēl šajā mačā Seržs Ibaka izcēlās ar 15 punktiem.

Savukārt “Warriors” sastāvā rezultatīvākais ar 30 punktiem bija traumu guvušais Klejs Tompsons, kamēr Andrē Igudala pievienoja 22 punktus, bet Stefans Karijs atzīmējās ar 21 punktu.

Lielisku maču aizvadīja viens no “Warriors” līderiem Dreimonds Grīns, kuram 11 punkti, 19 atlēkušās bumbas un 13 rezultatīvas piespēles. Viņš gan pieļāva pusi jeb astoņas no komandas 16 kļūdām.

Mača gaita

Spēles ievadā “Raptors” demonstrēja savu dominanci, tomēr pirmās ceturtdaļas beigu daļā pārsvaru zaudēja. Toronto komanda gan spēja pirmās 12 minūtes noslēgt ar pozitīvu rezultātu. Arī otrais mača nogrieznis bija nervus kutinošs, tomēr 24 minūtes noslēdzās ar rezultātu 60:57 Toronto labā.

Spēle turpinājās saspringti, bet svarīgs moments bija trešās ceturtdaļas vidū. Rezultātam esot 72:70, Laurijs aizmeta garām pilnīgi brīvu tālmetienu, bet, steidzoties aizsardzībā, viņš ieguva jau ceturto piezīmi, neatļauti traucējot Andrē Igudalam. “Warriors” veterāns gan abas savas iespējas nerealizēja.

Spēles turpinājumā rezultāts kļuva 77:77, bet Marks Gazols nerealizēja tālmetienu, kamēr Igudala pretējā laukuma pusē izcēlās ar diviem punktiem un “Warriors” pēc ilgāka pārtraukuma izvirzīja vadībā (79:77).

Spēle bija saspringta – “Warriors” turpinājumā izvirzījās vadībā ar 83:80, bet kādā no “Warriors” uzbrukumiem noteikumus pārkāpa Lenards, izpelnoties savu ceturto piezīmi. Dreimonds Grīns gan abus soda metienus nerealizēja.

Pēc īsa brīža sastinga visa “Warriors” mājas arēna – bumbu no augšas centās triekt Klejs Tompsons, taču viņu bloķēja Denijs Grīns. Tompsons neveiksmīgi piezemējās un saķēra ceļgalu. Basketbolists kādu brīdi sāpēs gulēja uz grīdas un pameta laukumu, taču pēc īsa brīža bija atpakaļ, realizējot abus soda metienus. Pēc tam gan uzreiz Tompsons atkal devās uz ģērbtuvēm un laukumā vairs pēc tam neatgriezās.

Trešā perioda izskaņā Lenards izlīdzināja rezultātu, panākot 88:86, taču tiesneši pēc atkārtojuma noskatīšanās lēma neieskaitīt Lenarda punktus, jo viņš metienu izdarīja pēc sirēnas. Līdz ar to 36 minūtes noslēdzās ar 88:86 “Warriors” labā.

“Raptors” pēdējo ceturtdaļu neiesāka veiksmīgi, jo Goldensteita panāca vadību 91:88, taču spēles gaitu salauza Freds Vanvlīts, kurš realizēja tālmetienu un ļāva Toronto līdzjutējiem uzgavilēt – 91:91.

Mača turpinājums bija dramatisks, jo Šons Livingstons panāca 93:91, bet divos uzbrukumos pēc kārtas neprecīzi bija Laurijs un Lenards, tomēr Vanvlīts izdarīja to, ko nepaveica abi līderi – saspēles vadītājs iemeta trīspunktnieku un panāca 94:93.

Mača turpinājumā Vanvlīts demonstrēja dominējošu sniegumu. Rezultātam esot 99:96 “Warriors” labā, viņš iemeta trīs soda metienus un panāca līdzsvaru uz tablo (99:99). Nedaudz vēlāk Igudala panāca 101:99, kā arī abus soda metienus realizēja Gazols – 101:101.

Spēles turpinājumā Vanvlīts iemeta vēl vienu trejaci, panākot 104:101 un liekot gavilēt “Raptors” faniem, bet pēc īsa brīža Seržs Ibaka panāca jau 106:101, kamēr Laurijs pārsvaru palielināja līdz 108:102. Iepriekš vienu soda metienu realizēja arī Demarkuss Kazinss.

Nedaudz vēlāk svarīgu un precīzu tālmetienu izpildīja Dreimonds Grīns – 105:108, bet pa vienam soda metienam realizēja Laurijs un Kazinss – 109:106 “Raptors” labā. Pēc īsa brīža Lenards neiemeta tālmetienu, bet precīzs bija Kazinss, sadeldējot rezultāta starpību līdz minimumam (108:109).

Pēdējos spēles momentos Sjakams panāca 111:108, bet Karijs ar diviem soda metieniem spēja panākt 110:111. Bumba bija “Raptors” rīcībā, tomēr kļūdainu piespēli veica Grīns, bet bumbu neuztvēra Sjakams.

“Warriors” rindās bumba bija Karija rīcībā, taču viņš neiemeta tālmetienu, bet uzbrukumā uzreiz devās Lenards, taču viņš tika apturēts. “Warriors” izpelnījās komandas tehnisko piezīmi, par ko soda metiens bija jāizpilda Lenardam, kurš to darīja sekmīgi. Pēc tam pret viņu noteikumus pārkāpa Igudala un Lenards realizēja atlikušos divus soda metienus – 114:110.

Līdz ar to spēle noslēdzās un “Raptors” pirmo reizi tika kronēta par čempioni.

Pirms spēles

Cīņu par titulu “Raptors” uzsāka ar uzvaru 118:109. Otrajā mačā “Warriors” revanšējās ar 109:104, bet divās nākamajās cīņās Kanādas vienība izcīnīja divus panākumus – 123:109 un 105:92, izvirzoties vadībā sērijā ar 3-1. Sērijas piektajā mačā “Warriors” viesos ar 106:105 izcīnīja uzvaru (2-3)

Piektajā mačā “Warriors” līdzjutēji sagaidīja Kevina Duranta atgriešanos, kurš nebija spēlējis kopš 8. maija, kad Rietumu konferences pusfināla sērijas piektajā mačā pret Hjūstonas “Rockets” guva kājas ikra muskuļa traumu. Durants otrajā ceturtdaļā pārplēsa Ahileja cīpslu un sezona viņam ir noslēgusies.

Pēc šīs epizodes atkal parādījās runas par Duranta vēlmi pamest “Warriors” gaidāmajā vasarā, bet kā viens no galvenajiem variantiem karjeras turpināšanai tiek minēta Ņujorkas “Knicks” vienība. Zīmīgi, ka ar Durantu ierindā Goldensteitas bilance tieši fināla cīņās ir 9-1, bet bez viņa 8-10.

Jāatzīmē, ka līgas vēsturē ir bijis tikai viens gadījums no 34, kad finālsērijā kāda komanda spēj atspēlēt 1-3 deficītu. Pēdējo reizi tas notika 2016. gadā, kad Klīvlendas “Cavaliers” ar Lebronu Džeimsu un Kairiju Ērvingu ierindā uzveica “Warriors”.

“Warriors” finālos spēlējusi 1947., 1948., 1956., 1964., 1967., 1975., 2015., 2016., 2017. un 2018. gadā, uzvarot sešas reizes. “Warriors” vienība ir dalītā trešajā vietā visā NBA vēsturē, ņemot vērā izcīnīto titulu skaitu. Vēl sešas trofejas ir Čikāgas “Bulls”, bet līderes ar 17 un 16 triumfiem ir Bostonas “Celtics” un Mineapolisas/Losandželosas “Lakers”.

Tikmēr “Raptors” komandai šis bija pirmais NBA fināls, kurā komandai arī izdevās triumfēt.