Rastorgujevam 23. vieta individuālajā distancē PK posmā Kanādā

07/02/2019 23:19

Latvijas vadošais biatlonists Andrejs Rastorgujevs ceturtdien Kenmorā izcīnīja 23.vietu Pasaules kausa septītā posma īsajā individuālajā distancē.

Savu dominanci turpināja norvēģis Juhanness Tīngnēss Bē, kurš bija precīzs ugunslīnijā, finišēdams pēc 35 minūtēm un 27,9 sekundēm.

Otrais bija vēl viens norvēģis Vetls Šostads Kristiansens, kurš savam tautietim zaudēja divas minūtes un 10,2 sekundes, bet trešais bija krievs Aleksandrs Loginovs, kurš bija vēl 30,8 sekundes lēnāks. Kristiansens un Loginovs šautuvē pieļāva pa divām kļūdām, katrs tikdams pie pusotras soda minūtes.

Ceturto vietu ieņēma vēl viens norvēģis Lāšs Helge Birkelands, piektais bija itālis Dominiks Vindišs, bet pirmo sešinieku noslēdza austrietis Simons Eders.

Tikmēr Rastorgujevs pirmajā šaušanā pieļāva divas kļūdas, bet ceturtajā pievienoja vēl vienu nesašautu mērķi, Bē finišā zaudējot četras minūtes un 7,6 sekundes. Trasē Rastorgujevam bija septītais ātrākais solis.

Savukārt Daumants Lūsa ar divām kļūdām šaušanā bija 75.vietā, Bē zaudējot vairāk nekā astoņas minūtes, bet Aleksandrs Patrijuks ar septiņiem nesašautiem mērķiem samierinājās ar 91.pozīciju 94 finišējušo biatlonistu konkurencē.

Pasaules kausa kopvērtējumā vīriem līderis ar 896 punktiem ir Bē, tālāk ar 596 punktiem ir Loginovs, bet trešais ar 554 punktiem ir titulētais francūzis Martēns Furkads, kurš Ziemeļamerikā nestartēs.

Tikmēr Rastorgujevs ar 206 punktiem ir 28.pozīcijā.

Dāmas 12,5 kilometru distances sacensības uzsāks plkst.23.55, Latviju pārstāvot Baibai Bendikai.

Kenmoru šonedēļ piemeklējis pamatīgs aukstums, termometra stabiņam pārsniedzot -20 grādus pēc Celsija. Šī iemesla dēļ vīri 20 kilometru distances vietā aizvadīs 15 kilometrus, bet dāmām no 15 kilometriem distance saīsināta uz 12,5 kilometriem.

Īsā individuālā distance janvārī tika iemēģināta vienā no Starptautiskā Biatlona savienība (IBU) kausa posmiem. Tā pieaugušajiem ir īsāka nekā ierasta, turklāt par vienu nesašautu mērķi sportisti saņem 45 soda sekundes, nevis vienu minūti. Šādu sistēmu iepriekš izmantoja tikai junioru sacensībās.

Tāpat sestdien paredzētās stafetes šobrīd ieplānotas piektdien, bet svētdien pārceltās sacensības pārceltas uz sestdienu, turklāt masu starta vietā notiks sprints, jo tas sportistiem ir 10-15 minūtes īsāks nekā sacensības ar kopēju startu.

Rastorgujevs šosezon labāko rezultātu sasniedza Rūpoldingā piektajā posmā, kad viņš sprintā izcīnīja 13.vietu.

Starpsezonā Rastorgujevs noalgoja kādreizējo norvēģu biatlonistu un tagadējo treneri Frūdi Andresēnu, kurš savulaik izcīnījis trīs medaļas olimpiskajās spēlēs. Līdz ar to Latvijas sportists pārtrauca sadarbību ar savu ilggadējo treneri Intaru Berkuli.

Rastorgujevs pēc olimpiskajām spēlēm Phjončhanā, kur neizdevās nostartēt tā kā cerēts, bijis dziļās pārdomās par savu nākotni Latvijas biatlonā. Olimpiādē viņš labāko rezultātu sasniedza iedzīšanas distancē, kur ieņēma 12.vietu. Vēl viņš sprintā palika 24.vietā, distancē ar masu startu ieņēma 28.pozīciju, bet 20 kilometru individuālajā distancē ar sešām kļūdām šaušanā bija vien 59.pozīcijā.

Savukārt Pasaules kausa kopvērtējumā Rastorgujevs ieņēma 13.vietu, kas ir viņa karjeras rekords. Sezonas septītajā posmā Kontiolahti viņš sprinta sacensībās izcīnīja otro vietu, šāda līmeņa sacensībās uz goda pjedestāla kāpjot otro reizi karjerā.

Pasaules kausa izcīņā šajā sezonā kopumā būs deviņi posmi, tostarp pasaules čempionāts, kas martā notiks Estešundā, Zviedrijā. Savukārt sezona noslēgsies uzreiz pēc tam nākamajā etapā Norvēģijā.