Rastorgujevam augstākā vieta PK sprinta sacensībās kopš 2019.gada marta

13/01/2021 17:16
Andrejs Rastorgujevs

Latvijas biatlonists Andrejs Rastorgujevs trešdien Pasaules kausa (PK) sestajā posmā Oberhofā sprinta sacensībās ierindojās 12.vietā, kas ir augstākā viņa izpildījumā Pasaules kausa sacensībās gandrīz divu gadu laikā, kamēr Aleksandrs Patrijuks ierindojās 87.vietā un Edgars Mise – 94.vietā.

Rastorgujevs garām mērķim raidīja tikai vienu lodi guļus šaušanā un izcīnīja 12.vietu, uzvarētājam norvēģim Juhannesam Tīngnēsam Bē zaudējot 53,3 sekundes.

Tas ir Latvijas biatlonista labākais sasniegums Pasaules kausa sacensībās kopš 2019.gada marta, kad viņš Norvēģijas trasē Holmenkollenā ierindojās 11.vietā 15 kilometru distancē ar kopēju startu.

Otro vietu ar 12,4 sekunžu atpalicību no uzvarētāja ieņēma viņa tautietis Sturla Holms Lēgreids, bet trešo – vācietis Arnds Peifers, kurš no Bē atpalika par 27,9 sekundēm.

Pirmo četru vietu ieguvēji šautuvē bija nevainojami, ceturto vietu  ieņemot vācietim Erikam Leseram.

87.vietu ieņēma Patrijuks, kurš pirmajā šautuvē bija precīzs, bet stāvus pieļāva divas kļūdas, uzvarētājam zaudējot trīs minūtes un 46,7 sekundes.

94.vietā ierindojās Mise, kuram pa vienam “pūdelim” katrā no abām šautuvēm. Viņš no Bē atpalika par četrām minūtēm un 30,9 sekundēm.

Startēja 100 dalībnieku.

Šoreiz Latvijas labākajam biatlonistam nebūs iespējas cerēt uz augstu vietu arī iedzīšanā, jo tā šajā posmā nav paredzēta.

Pasaules kausa sprinta kopvērtējuma vadībā pēc sešām sacensībām ar 319 punktiem ir norvēģis Juhanness Tīngnēss Bē, viņa tautietis Juhanness Dāle iekrājis 258 punktus, kamēr Sturlam Holmam Lēgreidam ir 236 punkti. Rastorgujevs ar 53 punktiem ieņem 33.pozīciju.

Visu disciplīnu kopvērtējumā līderis pēc 12 sacensībām ar 582 punktiem ir J.T. Bē, otro vietu ar 535 punktiem ieņem Sturla Holms Lēgreids, bet trešais ar 474 punktiem ir vēl viens norvēģis Dāle. Rastorgujevs iekrājis 102 punktus, kas dod 34.vietu.

Neierasti agri trasē kā pirmais no latviešiem devās Patrijuks, kuram šoreiz desmitais starta numurs. Vadošais Latvijas biatlonists Rastorgujevs bija saņēmis 23.numuru, bet Mise trasē devās kā 61.

Šosezon Rastorgujevs bija startējis visās piecās sacensībās sprintā. Kontiolahti viņš ar diviem “pūdeļiem” finišēja 23. un 42.vietā, Hohfilcenē, kļūdoties par reizi vairāk, ierindojās 36. un 60.vietā, bet pirms nedēļas pirmajā Oberhofas posmā divu nedēļu laikā viņam ar trim kļūdām šaušanā sanāca 40.vieta.

Rastorgujevs pērn augstvērtīgāko rezultātu sprintā izcīnīja Čehijas trasē Nove Mesto, kur ierindojās 22.vietā.

2018.gadā alūksnietis Kontiolahti sprintā izcīnīja sudrabu, kas viņam aizvien ir viens no tikai diviem goda pjedestāliem karjerā, otru sasniedzot distancē ar kopēju startu.

Mise sprinta sacensībās Hohfilcenē ar perfektu šaušanu ieņēma 72.vietu, bet, reizi kļūdoties, ierindojās 94.vietā. Pirms nedēļas viņam 88.vieta.

Mise pēdējo divu sezonu laikā trīsreiz startējis PK posmos sprintā, ieņemot vietas no 83. līdz 96.

Patrijuks šosezon startējis tikai vienās sprinta sacensībās Hohfilcenē, kur ar piecām kļūdām šaušanā ierindojās 102.vietā.

Labākais rezultāts Pasaules kausā posmā sprintā Patrijukam ir iepriekšējā sezonā Kontiolahti sasniegtā 67.vieta.

Iepriekšējā sezonā Mazo kristāla globusu sprinta disciplīnā izcīnīja francūzis Martēns Furkads, kurš teicis ardievas biatlonam. Visu disciplīnu kopvērtējumā triumfēja norvēģis Juhanness Tīngnēss Bē.

Ceturtdien notiks sprinta sacensības sievietēm, piektdien 4×7,5 kilometru stafetē sacentīsies vīrieši, bet sestdien 4×6 kilometru stafete norisināsies sievietēm. Posma noslēgumā svētdien vīrieši un sievietes sacentīsies distancē ar kopēju startu.

Sezonas turpinājumā iecerēts Pasaules kausa etaps Antholcā. Februārī pasaules čempionātu uzņems Pokļuka, pēc tam būs divi PAsaules kausa posmi Nove Mesto, bet sezonas izskaņa paredzēta marta otrajā pusē Oslo.