Rastorgujevam iedzīšanā kāpums, Birkentālam kritums, J.T. Bē pirmā uzvara šosezon

09/12/2023 14:49
Nokopēts
Andrejs Rastorgujevs

Latvijas biatlonisti Andrejs Rastorgujevs un Renārs Birkentāls sestdien Austrijā Pasaules kausa biatlonā otrajā posmā 12,5 kilometru iedzīšanā ieņēma attiecīgi 29. un 48.vietu, pirmo uzvaru sezonā svinot norvēģim Juhannesam Tingnēsam Bē.

Rastorgujevs, kurš sacensības uzsāka minūti un 57 sekundes aiz sprinta uzvarētāja Tarjei Bē no Norvēģijas, visus desmit šāvienus guļus raidīja mērķi, pēc otrās šautuves pakāpjoties uz 22.vietu.

Šaušanā stāvus Rastorgujevs nopūdelēja trešo un ceturto šāvienu, atkrītot uz 29.vietu un līderim zaudējot divas minūtes un 40 sekundes, bet pēc pēdējās šaušanas viņš mēroja vēl vienu soda apli, ar trim soda apļiem ieņemot 29.vietu un uzvarētājam J.Bē zaudējot trīs minūtes un 46,1 sekundi.

Birkentāls, kurš startēja divas minūtes un divas sekundes aiz Bē, otrajā šaušanā netrāpīja ceturto šāvienu, pēc guļus šaušanas ieņemot 43.vietu.Abās šaušanās stāvus Birkentāls kļūdījās pa reizei, finišā ierindojoties 48.vietā un J.Bē zaudējot četras minūtes un 56,2 sekundes.

Cīņā par uzvaru soda apli pirmajā šaušanā nopelnīja gan Tarjei Bē, gan zviedrs Sebastians Samuelsons, vadībā izvirzoties norvēģim Sturlam Holmam Lēgreidam.Pēc divām šautuvēm viņam sekoja Samuelsons, Bē un francūzis Emiljēns Žakelēns, kurš šāva precīzi, no 13.vietas pakāpjoties uz ceturto.

Savukārt pēc trešās šautuves vadībā jau bija titulētais norvēģis Juhanness Tingnēss Bē, kurš sprintā bija vien 11.vietā. Viņam sekoja Lēgreids un Žakelēns, aiz kura ierindojās vēl trīs norvēģi, T.Bē ar diviem soda apļiem atkrītot uz sesto vietu. Pēdējā šaušanā precīzs bija J.Bē, ar vienu kļūdu 20 šāvienos finišējot pēc 33 minūtēm un 5,1 sekundes un svinot sezonā pirmo uzvaru individuālajās disciplīnās, 75.uzvaru – Pasaules kausa sacensībās un 20.uzvaru – iedzīšanā.

Triju viņa komandas biedru cīņā par medaļām otrais finišēja Juhanness Dāle, kurš šaušanā pieļāva trīs kļūdas un J.Bē zaudēja 22,6 sekundes. Trešais ar divām kļūdām šaušanā finišēja T.Bē (+28,4), ceturtais ar divām kļūdām ugunslīnijā – Lēgreids (+39,2).Piektais ar trim kļūdām šaušanā finišēja finišēja Samuelsons, sestais ar diviem nesašautiem mērķiem – Žakelēns.

Pasaules kausa kopvērtējumā par līderi ar 296 punktiem ir kļuvis T.Bē, kurš ir apsteidzis Samuelsons, kuram ir deviņi punktii mazāk, bet trešais ar 229 punktiem ir J.Bē. Rastorgujevs ar 90 punktiem ir vietu zemāk, ieņemot 23.pozīciju, bet Birkentāls ar trim punktiem ieņem 61.pozīciju. Iedzīšanā līderis ar 135 punktiem ir Samuelsons, J.Bē ir 116 punkti, bet T.Bē – 110 punkti. Rastorgujevs ar 24 punktiem pakāpies uz 27.vietu.

Pasaules kausa posma noslēgumā svētdien paredzēta 4×7,5 kilometru stafete vīriešiem un 4×6 kilometru stafete sievietēm. Šosezon Pasaules kausa seriālā ir deviņi posmi, kristāla globusus dalot marta vidū Kanādas trasē Kenmorā. Pasaules čempionāts no 7. līdz 18.februārim notiks Nove Mesto, bet Eiropas meistarsacīkstes no 21. līdz 28.janvārim – Slovākijas trasē Osrblī.

logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām