Rastorgujevam iespaidīgs kāpums iedzīšanā Pasaules kausa noslēdzošajā posmā

Andrejs Rastorgujevs, sportazinas.com
Andrejs Rastorgujevs | Foto: Nordic Focus

Latvijas vadošais biatlonists svētdien Holmenkollenē, Norvēģijā, izcīnīja 21. vietu Pasaules kausa pēdējā, devītā, posma 12,5 kilometru iedzīšanas sacensības, pēc sprinta paceļoties par 28 pozīcijām.

Tikmēr uzvaru svinēja Norvēģijas biatlonists Juhanness Tīngnēss Bē, bet otrais bija viņa brālis Tarjejs Bē, bet trešais bija vācietis Arnds Peifers.

J.T.Bē neizvēra trīs mērķus, finišēdams pēc 32 minūtēm un 15,6 sekundēm. T.Bē viņam zaudēja 13,9 sekundes, bet Peifers atpalika 18,2 sekundes, abiem noslēpojot pa vienam soda aplim.

Nepilnas četras sekundes aiz goda pjedestāla bija austrietis Fēlikss Leitners, piektais bija norvēģis Vetls Šostads Kristiansens, bet pirmo sešinieku noslēdza itālis Lukass Hofers.

Rastorgujevs no 20 šāvieniem kļūdījās tikai pēdējā, J.T.Bē zaudējot divas minūtes un 15,9 sekundes. Alūksnietis nodrošinājis vietu rītdien gaidāmajās sacensībās ar kopēju startu.

Jau ziņots, ka Baiba Bendika sestdien ieņēma 48. vietu desmit kilometru iedzīšanas sacensībās, noslēdzot sezonu, kamēr pārliecinošu uzvaru svinēja Slovākijas biatloniste Anastasija Kuzmina.

Jau ziņots, ka Bendika ceturtdien 7,5 kilometru sprinta sacensībās ieņēma dalītu 34. vietu, savukārt Jūlija Matvijenko ieņēma pēdējo 106.pozīciju. Tikmēr piektdien vīriešu desmit kilometru sprintā Rastorgujevs palika tikai 49. vietā, netikdams pie Pasaules kausa punktiem, kamēr Aleksandrs Patrijuks bija 90. vietā, bet Pasaules kausa debitants Edgars Mise ierindojās 93. pozīcijā.

Šī Pasaules kausa sezona noslēgsies svētdien ar masu startu.

Rastorgujevs šosezon Pasaules kausā labāko rezultātu sasniedza Rūpoldingā piektajā posmā, kad viņš sprintā izcīnīja 13.vietu. Starpsezonā biatlonists noalgoja kādreizējo norvēģu biatlonistu un tagadējo treneri Frūdi Andresēnu, kurš savulaik izcīnījis trīs medaļas olimpiskajās spēlēs. Līdz ar to Latvijas sportists pārtrauca sadarbību ar savu ilggadējo treneri Intaru Berkuli.

Gana veiksmīgas Rastorgujevam bija pasaules čempionāta sacensības, kur viņš iedzīšanā guva augsto sesto vietu, tādējādi sasniedzot savu karjeras labāko rezultātu planētas meistarsacīkstēs. Kopā ar Bendiku viņš bija desmitais jaukto pāru stafetē, bet klasikā guva 13.pozīciju.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par