Rastorgujevam PK pirmā posma individuālajā distancē vieta trešajā desmitā

Andrejs Rastorgujevs
Andrejs Rastorgujevs | Foto: andrejsrastorgujevs.com

Latvijas vadošais biatlonists sestdien Pasaules kausa (PK) pirmajā posmā individuālajā distancē demonstrēja labu precizitāti šaušanā un ierindojās 21.vietā.

Rastorgujevs vienīgās divas kļūdas pieļāva pēdējā šaušanā, kad neaizvēra divus mērķus. Uzvaru izcīnīja norvēģis Sturla Holms Legreids no Norvēģijas, kuram Rastorgujevs zaudēja trīs minūtes un 14,9 sekundes.

Norvēģim šīs bija tikai trešās Pasaules kausa sacensības karjerā.

Otro vietu izcīnīja aizvadītās sezonas kopvērtējuma līderis Juhanness Tīngnēss Bē no Norvēģijas, savam tautiem piekāpjoties par 19,6 sekundēm, bet trešais ar ar minūtes un 3,6 sekunžu deficītu bija vācietis Ēriks Lessers.

Rastorgujevam distancē bija 18.ātrākais solis. Pēc trešās šaušanas Latvijas sportists bija augstajā piektajā vietā, taču pēc pēdējās ugunslīnijas izslīdēja ārpus divdesmitnieka – 21.pozīcija.

Debitants no Latvijas Rūdis Balodis vienīgo kļūdu pieļāva trešajā šautuvē un ierindojās 58.vietā, līderim zaudēdams sešas minūtes un 20 sekundes.

Vēl viens Latvijas pārstāvis Roberts Slotiņš kopumā neaizvēra astoņus mērķus un ierindojās 96.pozīcijā starp 101 biatlonistu.

Pasaules kausa kopvērtējumā ar 60 punktiem līderis ir Legreids, viņam tautiem Bē ir par sešiem punktiem mazāk, bet Lessers nopelnījis 48 punktus. Rastorgujevs par 21.vietu sestdienas posmā nopelnījis 20 punktus.

Šāds pats vietu un punktu sadalījums pagaidām ir arī individuālajā distancē.

Iepriekšējā sezonā Rastorgujevs individuālajā distancē startēja visās trīs sacensībās, ieņemot 34. (Estešundā), 19. (Pokļukā) un 22.vietu (pasaules čempionātā Antholcā). Alūksnietis Pasaules kausā vairākas reizes finišēja otrajā desmitā, bet kopvērtējumā ieņēma 29.vietu.

Rastorgujevs, kurš starpsezonā trenējās kopā ar Vācijas izlasi, savu augstāko rezultātu individuālajā distancē sasniedza 2012./2013.gada sezonā, kad Sočos izcīnīja ceturto vietu.

Slotiņš sezonas pirmajās sacensībās individuālajā distancē nefinišēja, bet pārējās divās bija 103. un 91.vietā. Viņam vēl priekšā cīņa par pirmajiem punktiem Pasaules kausā.

Covid-19 piesardzības pasākumi Latvijas izlasē iespēju debitēt Pasaules kausā deva 21 gadu vecajam Balodim.

Iepriekšējā sezonā Mazo kristāla globusu individuālajā distancē ieguva francūzis Martēns Furkads, kurš teicis ardievas biatlonam. Visu disciplīnu kopvērtējumā triumfēja norvēģis Juhanness Tīngnēss Bē.

Sievietēm sacensības 15 kilometru distancē sāksies plkst.15.20.

Sacensībām pietiekušās 103 biatlonistes, bet Annija Keita Sabule startēs ar 54.numuru. Arī viņai šī būs debija Pasaules kausa sacensībās.

Iepriekšējā sezonā individuālajā distancē kopvērtējumā labākā bija zviedriete Hanna Ēberja, bet Lielo kristāla globusu ieguva itāliete Doroteja Vīrere. Abas uz starta stāsies arī šīs sezonas pirmajās sacensībās.

Latvijas izlase pirmajos divos posmos piedalīsies neierastā sastāvā.

Jau ziņots, ka treniņnometnē Zviedrijā Covid-19 pozitīvi testi bija biatlonistei Baibai Bendikai un izlases galvenajam trenerim Pasaules kausa posmos Ilmāram Bricim.

Šonedēļ Starptautiskā Biatlona savienība (IBU) ziņoja, ka Covid-19 konstatēts Latvijas izlasē – pozitīvs tests bijis vienam no tehniskajiem darbiniekiem.

Kā pirmie Somijā ieradās Slotiņš, Sabule un Rastorgujevs. Savukārt Zviedrijā esošie sportisti – Aleksandrs Patrijuks, Sanita Buliņa un Edgars Mise – piesardzības dēļ devās mājās, bet Somijā izlasei pievienojās juniori Rūdis Balodis, Renārs Birkentāls, Kirils Matjuhins un Ieva Pūce. Galvenā trenera pienākumus pirmajā posmā pildīs Intars Berkulis, kurš Somijā ir jau no pirmdienas.

Ja Bendikai un Bricim pēdējie Covid-19 testi būs negatīvi, tad viņi varētu pievienoties turpat Somijā gaidāmajam otrajam posmam.

Pasaules kausa sezona sestdien startēja Kontiolahti. Svētdien sportisti spēkosies sprinta disciplīnā.

Otrais Pasaules kausa posms paredzēts turpat Kontiolahti, bet pēc tam decembrī divi etapi notiks Hohfilcenē. Jauno gadu sportisti iesāks ar diviem posmiem Oberhofā, bet turpinājumā iecerēts etaps Antholcā-Anterselvā. Februārī pasaules čempionātu uzņems Pokļuka, turpinājumā būs divi posmi Nove Mesto, bet sezonas izskaņa paredzēta marta otrajā pusē Oslo.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par