Rastorgujevam un Bendikai starti masu startā PČ Zviedrijā

Andrejs Rastorgujevs, sportazinas.com
Andrejs Rastorgujevs | Foto: Nordic Focus

Latvijas vadošie biatlonisti un šodien Estešundā, Zviedrijā, aizvada pasaules čempionāta masu starta sacensības.

Sievietēm 12,5 kilometru masu starta distance sāksies plkst. 14:15 pēc Latvijas laika. Šodienas sacensības tiešraidē translēs Latvijas Televīzijas (LTV) 7.kanāls.

Vīriešu masu starts sāksies plkst. 17:00 pēc Latvijas laika. Tās būs noslēdzošās šajā pasaules čempionātā.

Bendika sākotnēji bija kā pirmā aiz strīpas dalībai masu startā, tomēr viena no pirmā trīsdesmitnieka sportistēm attiecās no dalības svētdienas sacensībās, tādējādi cēsniece trasē dosies ar 30. numuru.

Tikmēr Rastorgujevam šajās sacensībās piešķirts 19. numurs. Kā ierasts, masu startā sacentīsies tikai 30 labākie biatlonisti.

Šī ir otrā reize karjerā, kad Rastorgujevs piedalās pasaules čempionāta masu starta sacensībās. Debija bija 2016. gadā, kad viņš ierindojās 26. vietā.

Planētas meistarsacīkstēs tiek dalīti arī Pasaules kausa punkti. Tā līderis ar 1082 punktiem ir norvēģis Juhanness Tīngnēss Bē, kurš jau nodrošinājis Lielo kristāla globusu, tālāk ar 753 punktiem ir krievs Aleksandrs Loginovs, bet pirmo trijnieku ar 723 punktiem noslēdz Simons Destjē no Francijas.

Tikmēr Rastorgujevs iekrājis 305 punktus, kas ļauj ieņemt 19. pozīciju.

Bē šajā pasaules čempionātā izcīnījis jau četras zelta medaļas.

Savukārt līdere ir itāliete Lisa Vitoci, kura iekrājusi 818 punktus un par 26 punktiem apsteidz savu tautieti Doroteju Vīreri, kamēr trešā ar 718 punktiem ir Slovākijas biatloniste Anastasija Kuzmina.

Savukārt Bendika tikusi pie 114 punktiem, kas viņai dod 46. vietu.

Pasaules čempionāts sākās jau pagājušās nedēļas ceturtdienā, kad 2×6+2×7,5 kilometru jauktajā stafetē Latvijas izlase ar Baibu Bendiku, Jūliju Matvijenko, Aleksandru Patrijuku un Robertu Slotiņu tika apdzīta par apli, tobrīd esot 23. vietā.

Savukārt pēc tam sieviešu sprintā Bendika bija augstajā 17. vietā, kamēr debitante Matvijenko ieņēma pēdējo pozīciju starp 93 dalībniecēm. Vīriešiem sprintā Rastorgujevs guva 14. vietu, turklāt iedzīšanā viņš bija sestais, tādējādi sasniedzot savu karjeras labāko rezultātu pasaules čempionātos. Bendikai iedzīšanā tikmēr bija 23. pozīcija.

Turpinājumā otrdien 15 kilometru individuālajā distancē sievietēm Bendika pēc neveiksmīgas pēdējās šaušanas palika 52. vietā, kamēr Rastorgujevs 20 kilometru distancē izcīnīja 13. pozīciju. Ceturtdien Bendika ar Rastorgujevu bija desmitie sacensībās jauktajā pāru stafetē, kamēr sestdien 4×7,5 kilometru stafetē vīriešu kvartets tika apdzīts par apli, tobrīd atrodoties 24. vietā.

Šosezon Latvijas biatlonists savu labāko rezultātu Pasaules kausa posmos guva Rūpoldingā, kur izcīnīja 13. vietu sprintā. Pirms pasaules čempionāta viņš startēja Eiropas meistarsacīkstēs, kur sprintā bija astotais, bet iedzīšanā pacēlās uz piekto vietu.

Bendikai šī sezona sākās lieliski, jo pirmajā posmā viņa izcīnīja augsto piekto vietu 15 kilometru individuālajā distancē, šajā disciplīnā sasniedzot karjeras rekordu, tomēr turpinājums nesekoja, jo vairs nevienā posmā viņa pirmajā divdesmitniekā nav iekļuvusi. Savukārt vēl februāra izskaņā viņa kopā ar Rastorgujevu izcīnīja septīto vietu Eiropas čempionāta jaukto pāru stafetē.

Pēc pasaules čempionāta no 21. līdz 24. martam Holmenkollenē ar devīto posmu noslēgsies Pasaules kausa sezona.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par