Rastorgujevs ar piecām kļūdām ieņem 26.vietu Pasaules kausa posma iedzīšanā

19/01/2020 16:42

Latvijas biatlonists Andrejs Rastorgujevs svētdien Rūpoldingā ieņēma 26.vietu Pasaules kausa piektā posma 12,5 kilometru iedzīšanas sacensībās.

Nepārspēts ar perfektu šaušanu palika francūzis Martēns Furkads, kurš finišēja pēc 31 minūtes un 26,8 sekundēm.

Līderpozīcijā Furkads nostiprinājās pēc trešās ugunslīnijas, kurā savu vienīgo kļūdu pieļāva Kventins Fijons-Majē. Francijas biatlonists izcīnīja otro vietu un savam tautietim zaudēja 17,6 sekundes.

Tikmēr bronzu dramatiskā cīņā izrāva norvēģis Vetle Šostads Kristiansens, kurš Furkadam zaudēja 46 sekundes, bet par sekundes desmitdaļu pārspēja vēl vienu francūzi Simonu Destjē. Viņiem abiem bija pa vienai kļūdai šaušanā.

Piekto vietu ieņēma vācietis Benedikts Dolls, bet pirmo sešinieku noslēdza francūzis Emiljēns Žakelēns.

Rastorgujevs ar piecām kļūdām ieņēma 26.vietu, uzvarētājam zaudējot divas minūtes un 38,5 sekundes. Trasē Latvijas biatlonistam bija 15. ātrākais solis.

Rastorgujevs trasē devās ar 16.numuru, no līdera Furkada atpaliekot par 51 sekundi. Pirmajā šaušanā viņš pieļāva vienu kļūdu un atkāpās uz 21.pozīciju, bet vēl divi soda apļi pēc nākamās ugunslīnijas atmeta alūksnieti uz 26.vietu.

Trešajā šaušanā latvietim bija vēl viens neaizvērts mērķis, kas gan netraucēja saglabāt 26.pozīciju, bet nākamajā ugunslīnijā pat viena kļūda nebija šķērslis, lai pakāptos par divām vietām augstāk. Tiesa, līdz finišam viņš tās zaudēja.

Jau ziņots, ka pirms tam Baiba Bendika izcīnīja 26.vietu iedzīšanas sacensībās desmit kilometru distancē.

Sprintā Rastorgujevs ceturtdien izcīnīja 16.vietu, bet Bendika trešdien bija 18.pozīcijā. Pārējiem Latvijas biatlonistiem bija pieticīgi rezultāti un vietas tālu no iekļūšanas iedzīšanā, bet sestdien vīru stafetē Latvijas kvartets tika apdzīts par apli.

Nākamnedēļ Pokļukā norisināsies Pasaules kausa sestais posms.

Latvijas komandas sastāvā Pasaules kausa sezonai šobrīd ir Andrejs Rastorgujevs, Roberts Slotiņš, Aleksandrs Patrijuks, Edgars Mise, Baiba Bendika un Jūlija Matvijenko.

Pasaules kausa izcīņā šajā sezonā kopumā būs deviņi posmi un pasaules čempionāts, kas februārī notiks Antholcā-Anterselvā, Itālijā.