Rastorgujevs ievērojami uzlabo sprinta rezultātu PK posma iedzīšanā

10/03/2024 20:35
Andrejs Rastorgujevs

Latvijas biatlonists Andrejs Rastorgujevs svētdien ASV Pasaules kausa posmā 12,5 kilometru iedzīšanā izcīnīja 21.vietu.

Pirmo vietu izcīnīja norvēģis Juhanness Tingnēss Bē, kurš startēja ar 17.numuru un šaušanā pieļāva tikai vienu kļūdu noslēdzošajā ugunslīnijā. Viņš finišu sasniedza pēc 30 minūtēm un divām sekundēm.

Otrajā vietā finišēja uzvarētāja brālis Tarjei, piekāpjoties savam tautietim 6,4 sekundes, francūzis Emiljens Žakelēns ierindojās trešajā pozīcijā, apsteidzot ceturtās vietas īpašnieku norvēģi Sturlu Holmu Lēgreidu tikai par 0,6 sekundēm.

Rastorgujevs startēja ar 38.numuru, minūti un 44 sekundes pēc sprinta sacensību uzvarētāja francūža Erika Pero. Pirmo šaušanu viņš sasniedza 33.vietā un, aizverot visus mērķus, atgriezās trasē jau 27.pozīcijā.

Otrajā šaušanā guļus Rastorgujevs pieļāva vienu kļūdu, bet pirmajā šaušanā stāvus viņš tika pie vēl viena soda apļa, atgriežoties trasē 26.pozīcijā. Noslēdzošajā ugunslīnijā Latvijas sportists aizvēra visus mērķus, kas ļāva pakāpties uz 21.vietu.

Atlikušajā distances daļā Latvijas sportistam neizdevās apsteigt priekšā esošo francūzi Kantēnu Fijonu-Majē, un finišā Rastorgujevs atpalika no uzvarētāja divas minūtes un 21,6 sekundes. Piektdien desmit kilometru sprintā Rastorgujevs finišēja 38.vietā, Aleksandrs Patrijuks ierindojās 80.vietā un Renārs Birkentāls – 93.vietā.

Pasaules kausa kopvērtējumā pirmās sešas vietas ieņem Norvēģijas pārstāvji un līderpozīciju ar 992 punktiem saglabā Juhanness Tingnēss Bē, kuram ar 930 punktiem seko Tarjei Bē, kamēr uz trešo pozīciju ar 828 punktiem pakāpies Sturla Holms Lēgreids. Rastorgujevs ar 373 punktiem ierindojas 18.pozīcijā, bet Renārs Birkentāls ar 33 punktiem atrodas 58.vietā.

Jau ziņots, ka Baiba Bendika desmit kilometru iedzīšanā, pieļaujot kopā piecas kļūdas, ierindojās 36.pozīcijā, kamēr uzvaru svinēja francūziete Lu Žanmono. Nākamnedēļ Kanādā tiks aizvadīts Pasaules kausa noslēdzošais posms.