Rastorgujevs kvalificējas PK otrā posma iedzīšanas sacensībām

Andrejs Rastorgujevs, sportazinas.com
Andrejs Rastorgujevs Foto: AFP/MARTTI KAINULAINEN

Latvijas vadošais biatlonists Andrejs Rastorgujevs piektdien Hohfilcenē, Austrijā, ieņēma 36.vietu Pasaules kausa otrā posma desmit kilometru sacensības.

Sasniegtā vieta Rastorgujevam, kurš sezonas ievadā mocījās ar saaukstēšanos, ļāva kvalificēties sestdien gaidāmajai iedzīšanai. Tikmēr Aleksandrs Patrijuks un Daumants Lūsa ieņēma attiecīgi 83. un 97.vietu 106 biatlonistu konkurencē.

Sprintā uzvaru svinēja šo sezonu veiksmīgi iesākušais norvēģis Juhanness Tīngnēss Bē, kurš šautuvē atstāja vienu neaizvērtu mērķi, finišēdams pēc 24 minūtēm un 49,2 sekundēm. Bē izcīnīja trešo uzvaru pēc kārtas.

Tikmēr otrais bija titulētais francūzis Martēns Furkads, kurš bija precīzs ugunslīnijā un Bē zaudēja 8,6 sekundes, bet trešais ar nekļūdīgu šaušanu bija vācietis Benedikts Dolls, kurš zaudēja 10,2 sekundes.

Rastorgujevs šaušanā guļus bija precīzs, bet stāvus neaizvēra vienu mērķi. Viņš Bē finišā zaudēja vienu minūti un 37,4 sekundes. Tāpat arī Patrijuks un Lūsa kļūdījās stāvus, netrāpīdami attiecīgi divos un vienā mērķi.

Rastorgujevam trasē bija 42. ātrākais solis.

Pasaules kausa kopvērtējumā līderis ar 216 punktiem ir J.T.Bē, kuram ar 162 punktiem seko piektdien ceturto vietu izcīnījušais francūzis Antonēns Gigonnā, bet trešais ar 150 punktiem ir austrietis Simons Eders, kurš piektdien ieņēma 14.vietu.

Savukārt Rastorgujevs iekrājis 39 punktus un atrodas 33.pozīcijā.

Jau ziņots, ka pirmajā posmā Rastorgujevs sprintā izcīnīja 16.vietu, iedzīšanā bija 32.pozīcijā, bet pāru stafetē kopā ar Baibu Bendiku izcīnīja 12.vietu. Tikmēr pārējie Latvijas vīri startēja pieticīgi.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Latvijas vadošā dāmu biatloniste Baiba Bendika ceturtdien 7,5 kilometru sprintā ieņēma 51.vietu, tādējādi kvalificēdamās sestdien gaidāmajai iedzīšanai.

Šī posma turpinājumā sestdien būs iedzīšanas, bet svētdien – stafetes sacensības.

Starpsezonā Rastorgujevs noalgoja kādreizējo norvēģu biatlonistu un tagadējo treneri Frūdi Andresēnu, kurš savulaik izcīnījis trīs medaļas olimpiskajās spēlēs. Līdz ar to Latvijas sportists pārtraucis sadarbību ar savu ilggadējo treneri Intaru Berkuli.

Rastorgujevs pēc olimpiskajām spēlēm Phjončhanā, kur neizdevās nostartēt tā kā cerēts, bijis dziļās pārdomās par savu nākotni Latvijas biatlonā. Pēc aģentūras LETA rīcībā esošās informācijas biatlonistam tika izteikti arī vilinoši piedāvājumi startēt zem citu valstu karoga.

Phjončhanas olimpiskajās spēlēs Rastorgujevs labāko rezultātu sasniedza iedzīšanas distancē, kur ieņēma 12.vietu. Vēl viņš sprintā palika 24.vietā, distancē ar masu startu ieņēma 28.pozīciju, bet 20 kilometru individuālajā distancē ar sešām kļūdām šaušanā bija vien 59.pozīcijā.

Savukārt Pasaules kausa kopvērtējumā Rastorgujevs ieņēma 13.vietu, kas ir viņa karjeras rekords. Sezonas septītajā posmā Kontiolahti viņš sprinta sacensībās izcīnīja otro vietu, šāda līmeņa sacensībās uz goda pjedestāla kāpjot otro reizi karjerā.

Pasaules kausa izcīņā šajā sezonā kopumā būs deviņi posmi, tostarp pasaules čempionāts, kas martā notiks Estešundā, Zviedrijā. Savukārt sezona noslēgsies uzreiz pēc tam nākamajā etapā Norvēģijā.

Pērn vīriešu konkurencē par Pasaules kausa ieguvēju kļuva titulētais francūzis Martēns Furkads, kamēr dāmām labākā bija somiete Kaisa Mekereinena.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par