Rastorgujevs lūkos turpināt veiksmīgi iesākto PČ individuālajā distancē

14/02/2023 07:11
Andrejs Rastorgujevs

Latvijas biatlonisti Andrejs Rastorgujevs, Edgars Mise un Aleksandrs Patrijuks šodien Oberhofā pasaules čempionātā biatlonā startēs 20 kilometru individuālajā distancē. Sacensības sāksies plkst.15.30 pēc Latvijas laika, tiešraidē tās pārraidot Latvijas Televīzijas 7.kanālam.

Rastorgujevs 108 sportistu konkurencē startēs ar 18., Mise ar 38., bet Patrijuks – ar 85.numuru. Šosezon Pasaules kausa posmā Rūpoldingā Rastorgujevs individuālajā distancē, pieļaujot tikai vienu kļūdu, izcīnīja septīto vietu, bet Eiropas čempionātā viņš kļūdījās kopā sešas reizes, ierindojoties 33.pozīcijā.

Mise šosezon startējis individuālajā distancē tikai Eiropas meistarsacīkstēs, kurās finišēja 32.vietā. Savukārt Patrijuks Pasaules kausa posmos individuālajā distancē ierindojās 90. un 82.pozīcijā, bet Eiropas čempionātā noslēdza sacensības 83.vietā.

Šosezon Pasaules kausā bijušas kopā divas sacensības individuālajā distancē, pirmajā no tām triumfējot Zviedrijas biatlonistam Martinam Ponsiluomam, bet otrajā pie panākuma tiekot Pasaules kausa līderim norvēģim Jūhannesam Tīngnesam Bē, kurš pasaules meistarsacīkstēs individuālajā distancē vēl nav uzvarējis.

Pasaules čempionātos Rastorgujevs augstāko vietu individuālās distances sacensībās izcīnīja 2019.gadā Zviedrijas trasē Estešundā, kad viņš finišēja 13.vietā. Misem 2021.gadā Pokļukā izdevās sasniegt 50.pozīciju, bet Patrijuks 2019.gadā Estešundā ierindojās 60.vietā.

Trešdien sievietes sacentīsies individuālajā distancē, bet nedēļas turpinājumā tiks sadalīti medaļu komplekti jauktajā pāru stafetē, sieviešu un vīriešu stafetē, kā arī sacensībās ar kopēju startu.

Pēc pasaules čempionāta septītais Pasaules kausa posms februāra un marta mijā notiks Čehijas pilsētā Nove Mesto Morāvijā, bet noslēdzošais no desmit Pasaules kausa sacensību posmiem paredzēts marta vidū Oslo.