Rastorgujevs Pasaules kausa apritē atgriežas ar 23. vietu sprinta sacensībās

11/01/2019 17:15

Latvijas labākais biatlonists Andrejs Rastorgujevs, kurš ticis galā ar slimību, piektdien Oberhofā izcīnīja 23.vietu Pasaules kausa ceturtā posma desmit kilometru sprinta sacensības.

Tikmēr Aleksandrs Patrijuks bija 74.vietā, kamēr Roberts Slotiņš neizgāja uz starta.

Uzvaru sprintā svinēja Krievijas biatlonists Aleksandrs Loginovs, kurš šāva nekļūdīgi, finišēdams pēc 25 minūtēm un 50,9 sekundēm.

Savukārt ar otro vietu šoreiz samierinājās sezonas līderis Juhanness Tīngnēss Bē no Norvēģijas, kurš neaizvēra vienu mērķi un Loginovam zaudēja 25,2 sekundes. Tikmēr uz goda pjedestāla trešā pakāpiena kāpa zviedrs Sebastians Sāmuelsons, kurš iztika bez kļūdām šaušanā un bija 36,8 sekundes lēnāks par Loginovu.

Aiz pirmā trijnieka bija divi vācieši Benedikts Dolls un Arnds Peifers, bet pirmo sešinieku noslēdza austrietis Jūlians Eberhards.

Rastorgujevs ugunslīnijā pieļāva trīs kļūdas, Loginovam finišā zaudējot divas minūtes un 0,4 sekundes. Trasē alūksnietim bija 11. ātrākais solis.

Tikmēr Patrijuks pieļāva divas kļūdas, uzvarētājam zaudējot trīs minūtes un 41,2 sekundes.

Sprintā finišēja 105 biatlonisti.

Latvijas vadošais biatlonists Rastorgujevs sezonas trešo posmu Čehijā izlaida slimības dēļ, bet pēc svētku pauzes viņš ir tiktāl izveseļojies, lai varētu piedalīties sacensībās Oberhofā. Kā aģentūrai LETA šonedēļ teica sportists, viņš vēl nav gatavs par visiem 100%, bet ar komandu uz šo posmu devies, lai saprastu, kādā viņš ir gatavībā un kādu plānu sastādīt atlikušajai sezonas daļai.

Sezonas pirmajā posmā Pokļukā Ratorgujevs guva 16.vietu sprintā, bet pēc tam labākajā trīsdesmitniekā individuālajās sacensībās vēl nav iebraucis, turklāt otro etapu Hohfilcenē viņš noslēdza priekšlaicīgi, nestartējot iedzīšanā.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka ceturtdien 7,5 kilometru sprintu aizvadīja dāmas, kur pirmo uzvaru karjerā izcīnīja itāliete Lisa Vitoci, bet Baiba Bendika ieņēma 43.vietu.

Sestdien šī posma ietvaros notiks iedzīšanas sacensības, bet svētdien būs stafetes.

Starpsezonā Rastorgujevs noalgoja kādreizējo norvēģu biatlonistu un tagadējo treneri Frūdi Andresēnu, kurš savulaik izcīnījis trīs medaļas olimpiskajās spēlēs. Līdz ar to Latvijas sportists pārtrauca sadarbību ar savu ilggadējo treneri Intaru Berkuli.

Rastorgujevs pēc olimpiskajām spēlēm Phjončhanā, kur neizdevās nostartēt tā kā cerēts, bijis dziļās pārdomās par savu nākotni Latvijas biatlonā. Olimpiādē viņš labāko rezultātu sasniedza iedzīšanas distancē, kur ieņēma 12.vietu. Vēl viņš sprintā palika 24.vietā, distancē ar masu startu ieņēma 28.pozīciju, bet 20 kilometru individuālajā distancē ar sešām kļūdām šaušanā bija vien 59.pozīcijā.

Savukārt Pasaules kausa kopvērtējumā Rastorgujevs ieņēma 13.vietu, kas ir viņa karjeras rekords. Sezonas septītajā posmā Kontiolahti viņš sprinta sacensībās izcīnīja otro vietu, šāda līmeņa sacensībās uz goda pjedestāla kāpjot otro reizi karjerā.

Pasaules kausa izcīņā šajā sezonā kopumā būs deviņi posmi, tostarp pasaules čempionāts, kas martā notiks Estešundā, Zviedrijā. Savukārt sezona noslēgsies uzreiz pēc tam nākamajā etapā Norvēģijā.