Rastorgujevs Pasaules kausa apritē atgriezīsies ar sprinta sacensībām Oberhofā

11/01/2019 09:21
Andrejs Rastorgujevs, Sportazinas.com

Latvijas labākais biatlonists Andrejs Rastorgujevs, kurš ticis galā ar slimību, kopā ar saviem tautiešiem Aleksandru Patrijuku un Robertu Slotiņu šodien Vācijā aizvada Pasaules kausa ceturtā posma desmit kilometru sprinta sacensības.

Sacensību sākums gaidāms plkst.15.30 pēc Latvijas laika, bet tās tiešraidē pārraidīs Latvijas Televīzijas (LTV) 7.kanāls.

Rastorgujevs trasē dosies ar 31.numuru, kamēr Patrijuks un Slotiņš – attiecīgi ar 81. un 103.numuru. Kopumā pieteikumā ir 108 biatlonisti.

Latvijas vadošais biatlonists Rastorgujevs sezonas trešo posmu Čehijā izlaida slimības dēļ, bet pēc svētku pauzes viņš ir tiktāl izveseļojies, lai varētu piedalīties sacensībās Oberhofā. Kā aģentūrai LETA šonedēļ teica sportists, viņš vēl nav gatavs par visiem 100%, bet ar komandu uz šo posmu devies, lai saprastu, kādā viņš ir gatavībā un kādu plānu sastādīt atlikušajai sezonas daļai.

Sezonas pirmajā posmā Pokļukā Ratorgujevs guva 16.vietu sprintā, bet pēc tam labākajā trīsdesmitniekā individuālajās sacensībās vēl nav iebraucis, turklāt otro etapu Hohfilcenē viņš noslēdza priekšlaicīgi, nestartējot iedzīšanā.

Pasaules kausa kopvērtējumā līderis ar 428 punktiem ir Norvēģijas biatlonists Juhanness Tīngnēss Bē, tālāk ar 312 punktiem ir krievs Aleksandrs Loginovs, bet pēc tam ar 266 punktiem seko austrietis Simons Eders un Simons Destjē no Francijas.

Tikmēr Latvijas vadošais biatlonists Andrejs Rastorgujevs, kurš slimības dēļ šajā posmā nestartēja, ar 39 punktiem ir 44.pozīcijā.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka ceturtdien 7,5 kilometru sprintu aizvadīja dāmas, kur pirmo uzvaru karjerā izcīnīja itāliete Lisa Vitoci, bet Baiba Bendika ieņēma 43.vietu.

Sestdien šī posma ietvaros notiks iedzīšanas sacensības, bet svētdien būs stafetes.

Starpsezonā Rastorgujevs noalgoja kādreizējo norvēģu biatlonistu un tagadējo treneri Frūdi Andresēnu, kurš savulaik izcīnījis trīs medaļas olimpiskajās spēlēs. Līdz ar to Latvijas sportists pārtrauca sadarbību ar savu ilggadējo treneri Intaru Berkuli.

Rastorgujevs pēc olimpiskajām spēlēm Phjončhanā, kur neizdevās nostartēt tā kā cerēts, bijis dziļās pārdomās par savu nākotni Latvijas biatlonā. Olimpiādē viņš labāko rezultātu sasniedza iedzīšanas distancē, kur ieņēma 12.vietu. Vēl viņš sprintā palika 24.vietā, distancē ar masu startu ieņēma 28.pozīciju, bet 20 kilometru individuālajā distancē ar sešām kļūdām šaušanā bija vien 59.pozīcijā.

Savukārt Pasaules kausa kopvērtējumā Rastorgujevs ieņēma 13.vietu, kas ir viņa karjeras rekords. Sezonas septītajā posmā Kontiolahti viņš sprinta sacensībās izcīnīja otro vietu, šāda līmeņa sacensībās uz goda pjedestāla kāpjot otro reizi karjerā.

Pasaules kausa izcīņā šajā sezonā kopumā būs deviņi posmi, tostarp pasaules čempionāts, kas martā notiks Estešundā, Zviedrijā. Savukārt sezona noslēgsies uzreiz pēc tam nākamajā etapā Norvēģijā.