Rastorgujevs, Patrijuks un Mise PK startē sprinta sacensībās

02/03/2023 11:36
Andrejs Rastorgujevs

Latvijas biatlonisti Andrejs Rastorgujevs, Aleksandrs Patrijuks un Edgars Mise šodien Čehijā Pasaules kausa posmā sacentīsies desmit kilometru sprintā. Sacensības sāksies plkst.17.10 pēc Latvijas laika, tiešraidē tās translējot Latvijas Televīzijas 7.kanālam.

Patrijuks 99 sportistu konkurencē startēs ar 67.numuru, Mise ar 72., bet Rastorgujevs – ar 84.numuru. Šosezon sprintā Rastorgujevs Pasaules kausa posmos ir ieņēmis piekto vietu Hohfilcenē, nekļūdoties nevienā šāvienā, pēc tam, kļūdoties katrā otrajā šāvienā, ierindojās 83.vietā Anesī un ar perfektu šaušanu ieņēma 20.vietu Pokļukā, kā arī izcīnīja 21.vietu Antholcā un ceturto vietu – Eiropas čempionātā Lencerheidē. Savukārt pasaules čempionātā viņš šāva nekļūdīgi un finišēja septītajā vietā.

Patrijuks Kontiolahti ieņēma 92.vietu, Hohfilcenē – 100., Anesī – 88. un Pokļukā – 60.vietu, atkārtojot savu rekordu Pasaules kausa posmos, bet Eiropas meistarsacīkstēs finišēja 80.vietā un pasaules čempionātā ieņēma 76.pozīciju. Tikmēr Mise Kontiolahti ieņēma 97.vietu, Hohfilcenē – 77., Anesī – 91. un Antholcā – 47.vietu, sasniegdams karjeras rekordu Pasaules kausa posmos, bet Eiropas meistarsacīkstēs finišēja 62.vietā un pasaules meistarsacīkstes noslēdza 78.vietā.

Visās piecās šīs sezonas sprinta sacensībās Pasaules kausā uzvaru izcīnīja norvēģis Jūhanness Tīngness Bē, kurš triumfēja arī pasaules čempionātā sprintā, kļūstot par trīskārtēju pasaules čempionu. Viņš ar 1139 punktiem ir Pasaules kausa kopvērtējuma līderis. Ar 920 punktiem viņam seko tautietis Sturla Holms Lēgreids, bet trešais ir vēl viens Norvēģijas biatlonists Vetle Šostads Kristiansens ar 588 punktiem. Rastorgujevs ar 176 punktiem ierindojas 28.pozīcijā.

Piektdien tiks aizvadītas 7,5 kilometru sprinta sacensības sievietēm, sestdien gan sievietes, gan vīrieši sacentīsies iedzīšanā, bet svētdien Pasaules kausa posms noslēgsies ar jaukto pāru stafetē un jaukto komandu stafeti. Nākamnedēļ pirmspēdējais Pasaules kausa posms paredzēts Estešundā, Zviedrijā, bet noslēdzošais Pasaules kausa posms no 13. līdz 19.martam norisināsies Oslo.